Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ararat 5*, Metaxa 7* vagy...

Ararat 5*, Metaxa 7* vagy Torres 10?

Figyelt kérdés
Ezek közül melyiket kedveled?
2020. dec. 3. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket nem ismerem. Kocsmában néha szoktam konyakot inni, a legolcsóbb is megteszi, nem éri meg drágábbat venni. 2 ezer körül lehet kapni fél litereset.
2020. dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Arat 5* Baromi finom,a legjobb ebben az árkategóriában

Metaxa 5* iható,jó kis desszert pia,szerintem kicsit túlságosan is édes

A harmadikhoz még nem volt szerencsém,de az itt kommentelő Phoney mester szerint jó vétel az is,majd kipróbálom:D

2020. dec. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es voltam,most látom hogy a Metaxa 7* szerepel a kérdésben,de arról ishasonló a véleményem mint az 5*-ról.
2020. dec. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A második
2020. dec. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:

Mindhármat ismerem, egyik sem rossz, de csak az Ararat5-öt venném meg újra. Aránylag karakteres, tartalmas, és élvezhetőbb, mint kb. bármilyen más párlat, amit ennyiért vehetsz itthon. 6e/7dl körül se brandyből, se whiskyből, se pálinkából vagy egyébből nem tudok hasonló szintet, legalábbis ha nem változtattak rajta az utóbbi pár évben. Jellegre talán a Hennessy VS-hez hasonlítanám, csak annál azért éretlenebb.


A Torres 10 egy lazább, kevésbé ízes, könnyedebb brandy, ennek kicsit szokatlan mazsolás íze van, mert sherrys (vagy más likőrboros) hordóban érlelték. Ez is jó vétel, de inkább csak a jó ihatósága miatt.


A Metaxa 7 nem brandy és én magát a brandyt már nem is érzem benne (elvileg van benne egy kicsi), csak a bort, a fűszerezést és a szeszt, szóval ez inkább olyasmi, mint egy "fordított likőrbor", amiben nem borból, hanem szeszből van több. Édes, szinte már likőrszerű ital, nagyon lágy, olajos szájérzettel.

2020. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi az az Ararat
2020. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
??
2020. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper
2020. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!