Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért lehet az hogy nekem...

Miért lehet az hogy nekem mindig a békés oldalamat hozza elő a pia?

Figyelt kérdés

Sok emberre úgy hat hogy kötekedő, dühöngő agresszív állat lesz tőle vagy perverz, stb.

De én ha iszom akkor kellemesen ellazít, érzem azokat a jófajta szédüléseket, jóval bátrabb döntéseket hozok mint előtte, de ugyanúgy nem csinálok hülyeséget csak tovább el tudok menni biztonságosan úgymond. Jobban is improvizálok, jobbkedvűnek tűnök. Sajnos néha elmondok olyan dolgokat is amiket nem mondanék ki józanul, de másra sértőt nem nagyon, inkább csak úgymond olyan titkokat.

De nálam ennyi. A valóságban egy feszült, Asperger-szindrómás, elfojtásokkal teli életet élő ember vagyok, nincs bennem túl sok pozitív érzelem, jókedv.


De hogyhogy rám így hat?

24/L



2020. dec. 13. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

hogy hogyhogy?

hát úgy hogy


erre milyen választ vársz?

2020. dec. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát hogy mi lehet az oka hogy másokra úgy hat ram meg igy
2020. dec. 13. 08:08
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
semmi, mindenkire máshogy hat
2020. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lena7 ***** válasza:
91%

Mindenkire máshogy hat 🤷‍♀️

Én például nagyon vidám és boldog leszek tőle,de van olyan ismerősöm, aki agresszív és kötekedős lesz.


Aztán van olyan aki álmos/fáradt lesz vagy szomorú és sírós.

Mindenkiből mást hoz ki.

2020. dec. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Mert ilyen az alaptermészeted! Az alkohol a gátlásokat oldja.

Akiben sok düh és agreszió van, abból azt hozza elő a pia.

Akiben sok érzelem és szeretet, abból meg azt.

2020. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
76%

Mert az alkoholnak nincsenek ilyen kifinomult hatásai, hogy konkrét dolgokat hozzon ki az emberből, hanem lényegében egy idegnyugtató szer. Hogy mit eredményez, az már nem az alkoholon, hanem egyéni pszichodinamikán múlik.


Tapasztalatom szerint az alkohol nem húz ki mélyre süllyedt dolgokat az emberből, inkább csak olyasmit, ami amúgy is igen közel jár a felszínhez (vagy akár tudatos is, csak mások előtt titkolja az alany). Aki részegen agresszív, arról általában józanon se nehéz megmondani, hogy nem egy Nobel-békedíjas.

2020. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SAMSEPIOL válasza:
100%

Szia! A “hogyhogy”-ra ugyan nem tudom a választ, csak a személyes példámmal tudok élni.

Amíg mértékkel iszom, addig vidám és közvetlen vagyok, jól elbeszélgetek bárkivel (ami amúgy józanul nem jellemző, mert introvertált vagyok, és nehezen találom meg valakivel a közös hangot).

Ha átlépem az alkoholtűrő-képességem határát, szinte rögtön agresszív leszek. Szerintem ez abból adódik, hogy érzem magamon, mennyire nem vagyok szalonképes állapotban, és beképzelem, hogy mások ezen csámcsognak (vagy valóban csámcsognak rajta). - ez a tipikus “Azt hiszed, te jobb vagy nálam?” hozzáállás :D

Na de ha szerencsés az ember, és időben kitapasztalja, hogy mik a határai, akkor valószínűleg örökre megmarad kellemes társaságnak, amikor alkohol hatása alatt van.

2020. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!