Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A sört sokan miért majdhogynem...

A sört sokan miért majdhogynem jéghidegre hűtve fogyasztják?

Figyelt kérdés
Van aki még a poharat is fagyasztóba teszi ivás előtt.Mostanában ha ittam,akkor leginkább sört fogyasztottam.És rájöttem arra,hogy ez az ital nem jéghidegen hanem inkább pince hidegen a legjobb.Ennek ellenére sokan mégis szinte jegelik a sört.Úgy csak apró kortyokban,nyámmogva lehet inni.Viszont olyan 10°C körüli hőmérsékleten már jóízűen nagyokat belekortyolva harapni lehet a sört.

2020. dec. 14. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik így jó
2020. dec. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Van az a sor amit jeghidegen, van amit szobahomersekleten a legjobb fogyasztani. Te nem izlelgetni, te vedelni akarod, ugyhogy toljad pincehidegen, ha ugy jobban esik.
2020. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ízlések és pofonok...
2020. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg sokféle sör van, sokféle ajánlott fogyasztási szokással. Viszont én is azt látom, hogy itthon sok helyen a jéghideg sör a menő, de a sima lágerek és ipák nekem sem úgy jönnek be, hanem pincehidegen.

Szerintem az egész egyik alapja, hogy a sör itthon a legjellegzetesebb nyári hűsítő alkohol. Nyáron meg a minél hidegebb a jó sokaknak, úgyis csak sör.

2020. dec. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Mindig jéghidegen iszom. A 10°C-os sör számomra már húgy meleg. Nem iszom nyammogva, ha szomjas vagyok fél litert lehúzok egyben.

Egyébként mindent jéghidegen iszok, teát, vizet, üdítőt. A pálinkát iszom szobahőmérsékleten, a kávét pedig forrón.

Hogy miért, mert én így szeretem.

2020. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mansour ***** válasza:
100%

Szerintem jéghidegen semminek sem lehet rendesen érezni az ízét, de egyébként túl forrón sem. Bár gondolom ebben is vannak egyéni eltérések.

Amúgy meg a torkomnak és a gyomromnak sem kellemes a túl hideg sör. De aki bírja, nyugodtan igya úgy.

2020. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Stella Artois azt mondja, 3-5 fokos az idealis homerseklet ... korabban volt idealis homerseklet mero az uveg hatso cimkejen ami mutatta, hogy kelloen hideg-e a sor.
2020. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mansour ***** válasza:
Tényleg, emlékszem a címkén lévő hőmérőre! Na amikor az ideális hőmérsékletet mutatott, akkor én 10-15 percre kitettem melegedni.
2020. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7


Mondjuk a rosszabb söröket talán könnyebb meginni jéghidegen mert nem lehet érezni az ízét.Ittam már 2-3°C-os sört.Hát abba ha rendesen belekortyol az ember akkor a zsibbasztó,nyelőcső fagyasztó hidegen kívül kb.semmit nem érez.

2020. dec. 15. 17:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez. Meg amikor türelmem nincs megvárni, míg a boltmeleg ipa 10 fokra hűl a fagyóban, akkor van, hogy mellé dobom a literes bögrét.
2020. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!