Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért "szidják" sokan a...

Miért "szidják" sokan a Chivas Regal whiskyt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy whiskys, nem is nagyon szeretem a rövid italt és nem is értek hozzá, de sok helyen láttam már hogy szidják a chivast és érdekel, hogy miért. Ha tényleg rossz akkor miért kerül ilyen sokba?

Én ha whiskey-zek akkor Jamesont iszok, de ittam már Chivast is és nekem nem volt bajom vele.



2020. dec. 9. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én az összes blended whiskeyt utálom, a Chivas se ízlik. Szidni nem szidom, de ingyen sem kell :)
2020. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan az ara miatt szidjak ... mert ezzel igazoljak, hogy ok nem az olcsobbsaga isszak a masik fajtat hanem azert mert a Chivas rossz.


Pedig nem rossz, csak annyival nem jobb mint amennyivel dragabb.

2020. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Amikor hallod hogy szidják, akkor azt is hallod, hogy miért szidják.

Vagy nem?

Akkor meg kell kérdezni.

2020. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem hallottam még szidni a Chivast, viszont, ami miatt én nem veszem az az, hogy árban kb másfélszerese a kommersz blended Ballentines-nak vagy

Johnnie-nak, viszont ízben nem tud annyival többet. És hasonló árban már kapni belépőszintű single maltokat. Ha kiadok whiskyért ennyit, akkor már inkább egy single malt-ot keresek. Vagy olcsóbban egy Jamesont esetleg Four Roses, ha inkább Bourbon-re vágyok.

2020. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Nem egy rossz whisky de inkább a lágysága emeli csak a belépő scotchok fölé, az áráért tartalmasabb whiskyket is lehet venni.
2020. dec. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz whiskey, de túlárazott. Annyit nyújt mint a többi kommersz blended társa, csak sokkal drágábban.
2020. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%

Kb. 10 évvel ezelőtt még a hasonlóan árazott (jobbára szintén 12 éves) blended scotch-ok közt is kimondottan elég gyenge volt, a szidása szerintem emiatt jelent meg először. Akkoriban szerintem csak azok itták, akik semmi mást nem próbáltak ki ennyiért, így csak az olcsóbbakhoz tudták hasonlítani, azoknál meg persze, hogy jobb volt.


Ma (bár eleve más whisky, mint akkor) szerintem minőségben és jellegben egyaránt besimult a versenytársak közé, és nem is drágább náluk, szóval azokhoz mérten szerintem nem érdemelne szidást. Nekem pl. a JW Black Label is ugyanaz a kaptafa és színvonal, a különbség csak egy árnyalat a jellegében.


Ezzel viszont az a baj, hogy az elmúlt 10 évben (az ázsiai kereslet robbanásával) a blended scotch egy teljesen elk***ult, jobbára élvezhetetlen kategória lett, és bár közben a malátawhiskyk árazása is elszállt, egy jó blendért még többet kell fizetni. (Talán már csak független palackozóknak vannak olyan skót blendjei, amiket érdemes megvenni.) Szóval amit a ma divatos 12 éves blended scoch-ok tudnak, az részemről „berúgni éppen elmenne, csak nem ennyiért”. Szvsz. ezek rosszabbak, mint 10 éve a belépő blendek, pedig reálértékben kb. ugyanott van az áruk, mint azoknak volt.

2020. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Furcsa, én eddig csak itt Gyakorin hallottam róla véleményeket, de az mind pozitív volt, hogy egy igazán minőségi fajtáról van szó, de árban mégsem a legdrágábbak közül való!

Én szeretem a whiskyt, de igazából semmi különbséget nem érzek köztük (Joe Black-et leszámítva, az egy olcsó lőre!), nekem mindegyiknél ugyanaz a kellemesen füstös-szenes ízvilág jön elő! A Chivast eddig csak egyszer kóstoltam, egész jó volt, de kissé hígabbnak éreztem, mint ha vizezve lett volna, de gondolom ez kocsmában nem meglepő.. ?

2020. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dorian Gray ***** válasza:
87%

Először is maximum annak minőségi a Chivas, aki a nem ismer semmit a a Chivas, Johnny, JD, Jim Beam, Jameson mamutmárkákon kívül. Bár a Jameson szerintem jobb dolgokat csinál, mint az előtte lévők és normálisabb áron is adják.


"Én szeretem a whiskyt, de igazából semmi különbséget nem érzek köztük"

Látatlanban azt mondanám, hogy te sem ittál a fentiken kívül nagyon mást. Ami nem baj, csak nyilván ezért mondod azt, hogy " az egyik whisky olyan,mint másik"

2020. dec. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!