Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit gondoltok a kézműves...

Mit gondoltok a kézműves sörökről?

Figyelt kérdés
Melyik konkrét főzdét/sört szeretitek? Akik jobban benne vannak a témában, hogyan vélekedtek a magyar kézműves sörökről világviszonylatban?

2021. febr. 2. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Monyót szeretjük, de túlárazott szerintem világviszonylatban. De azért vesszük.
2021. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez csak a saját véleményem, de szerintem túlhypeolt, túlárazott söröket csinálnak. Tisztelet a kivételnek, de általában képtelenek egy tényleg minőségi alapsört főzni(a rosszabbak egy kőbányai szintjét sem ütik meg). Így, hogy eltudják adni magukat mindenféle sör "különlegességet" csinálnak azon az elven, hogy "ha nem érzed az alapsör ízét, akkor azt sem tudod megmondani, hogy rossz".

Amilyen árkategóriákon mozognak, azokért inkább külföldi, pl Belga apátsági sört veszek.

2021. febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van 1-es nek túl vannak árazva már .
2021. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kézműves alatt a kisüzemieket érted?
2021. febr. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Tisztában vagyok vele, hogy a "helyes megnevezés" kisüzemi vagy kraft, csak nem voltam benne biztos, hogy az emberek érteni fogják úgy.
2021. febr. 3. 08:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kóstoltam még.Ami visszatart az az áruk.Mondjuk egy kis üveges 0,33 literes sörért 830 Ft soknak tűnik nekem.
2021. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
December elején vettünk az Intersparban egy adventi sörkalendáriumot. 24 üveg a hazai kisüzemei sörfőzdék kínálatából, közte, Monyo, Hübris, Szent András, Hedon, akikre emlékszek, de még volt több is. 15 ezer volt ez a doboz, szerintem nagyon jó áron jutottunk hozzá. A legtöbb ízlett, bár én jobb kedvelem a lágereket és a gyümölcsös söröket. Szerintem minőségben jók, viszont is drága az üvegenként 800-1000 Ft-os ár. Néha csemegének lecsúszik egy-egy, de erre alapozni egy bulizós estét igen csak költséges.
2021. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Néhányat ittam már, Szent András, Monyo és Mad Scientist amire emlékszem. Finom volt mindegyik, de nekem elég drága. Inkább maradok a nagyüzemi söröknél
2021. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Világviszonylatban a legtöbb magyar kisüzemi főzdének lenne még hova fejlődnie, de rossznak sem látom a helyzetet. Az alapsörös meglátás tekintetében meg kettesnek sajnos bizonyos mértékben igaza van sztem.
2021. febr. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyakran veszek kézműves söröket, van a Csapház nevü hely, ahol csapolva adják műanyag palackban, mindig megyek oda. Meg kézműves sör fesztiválokra is szoktam járni. Eddig a Szent András jött be legjobban. A Monyót is szeretem, de legutóbb pl a Bipolar Bear-t ittam, az nem ízlett. Az ilyen Mad Scientist, Neked csak Dezső, Rizmájer meg Hübris féle nagyobb nevek rémlenek még. Amivel meg többször is nagyon megszívtam, az a Gyertyános, mindig vettem tőlük ilyen mindenféle extrább ízű söröket, de soha egyik sem ízlett. Őket már kerülöm.

Általában az ízesített sörökre, az Ipákra meg az Apákra megyek, de tipikusan az vagyok, aki bámilyen vicces vagy különleges nevű sört megvesz. A barna meg a fekete sörök nem ízlenek egyedül.

Nekem megér ennyit, a "sima" sörök már egy-két kivételtől eltekintve nem is igazán ízlenek.

2021. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!