Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sűrítményes sörfőzésnél mire...

Sűrítményes sörfőzésnél mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Már 2szer főztem, az első tűrhető volt, a másodiknál valami nem volt jó és majdnem az egészet ki kellett önteni. 25 literes műanyag nyomáshordóban csinálom.

2021. márc. 18. 22:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Süteményes sörfőzést olvastam első blikkre... 😂😂😂 Késő van már..😎
2021. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát ott még nem tartok :D az egy következő szint lehet
2021. márc. 18. 22:58
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Higiénia.
2021. márc. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Az alap. Klórtablettával fertőtlenítem, az jó vagy speciális szer kell hozzá?

Meg gondolom a hőmérséklet is fontos. 18-20 fok körül próbálom tartani, mert ez ale lesz.

2021. márc. 18. 23:34
 5/29 anonim ***** válasza:
52%

#1

Haha, amúgy létezik már ilyen is. Pastry stout vagy pastry sour a helyes megnevezés.

2021. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
#5 gondolom attól függően, hogy mennyi fogyott már :)
2021. márc. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

#6

Neem, ezeket szándékosan savanyítják meg, nem megromlik. :D

De egyébként a legtöbb pastry sour is inkább édes már. A savanyú az a lambic/wild ale, esetleg alap gose vagy berliner weisse.

2021. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Miért kellett kiönteni? Befertőződött, vagy csak simán az ízével volt baj? Ha az ízével, akkor mi volt az?
2021. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Egy részét a hordóban csináltam, annak nagyon rossz íze volt meg zavaros is volt úgyhogy valószínűleg befertőzödött. A többi üvegben erjedt, különböző mennyiségű élesztővel és komlóval. Amelyikbe sok élesztő került az nagyon zavaros volt és az alján darabok voltak. Amelyikbe kevesebb azok közül volt ami tiszta volt, azokat megittam, a többit inkább kiöntöttem. Amúgy is nyár óta állt már ott.
2021. márc. 19. 22:25
 10/29 anonim ***** válasza:
69%
Na várj, az élesztőt, és a komlót palackozáskor raktad bele? Vagy hogy érted, hogy különböző mennyiségű került egy-egy palackba? Egyébként a darabok az alján az élesztő volt, az normális ha ott van, annyi, hogy max az utcsó egy centit kiöntöd, ha nem szereted az ízét, de amúgy nem lesz baja tőle, sőt.
2021. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!