Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek melyik a legihatób...

Szerintetek melyik a legihatóbb nagyüzemi magyar sör?

Figyelt kérdés
Nekem a dreher gold jön be a legjobban,ti melyiket isszátok legszívesebben?
2021. máj. 13. 19:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%
soproni ipa volt a favorit de ihatatlan lett mára. Borsodi mestert iszom most
2021. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

:D Kukorica nem ízesítésre szolgál, de lényegtelen.

Mostanra már csak pár sörben van kukorica, pl. a Kőbányai, a Soproni alapsöre, Borsodi alapsöre.

Én a Dreher hidegkomlósát, a pale ale-t, a Soproni APA-t, és a Borsodi Hoppy-t kedvelem a nagy gyártók sörei közül, IPA-t még számomra elfogadhatót nem ittam a nagyüzemiek közül. Nagyüzemiek alapsöreit nem kedvelem. Kukoricás söröket én sem kedvelem, de tény, hogy azokat jobban be kell hűteni, és szerintem függ a környezeti hőmérséklettől is, hogy az ihatóvá válik-e azok számára is, akik alaphelyzetben nem szeretik. Egy Kőbányai, nyáron, nagymelegben, valóban szomjasan, jól behűtve könnyen iható.

2021. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
4%
A kukoricás söröknek ezerszer jobb íze van, mint a csak keserű komlót tartalmazóknak. Nem hülyeségből rakják bele. Nem mindenki akar keserű sört inni.
2021. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

13


Persze ,hogy nem hülyeségből rakják bele a kukoricát.Hanem elsősorban a költséghatékonyság miatt.A kukoricánál jóval drágább maláta egy részét pótolják,spórolják meg vele.

Az alap sör összetétele:Ivóvíz,árpamaláta komló.Nem kell abba kukorica.A komló és a maláta arányán múlik,hogy milyen keserű a ser.

2021. máj. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Phoney ***** válasza:

máj. 17. 18:41

Nem kell romszárazra erjeszteni a sört, és akkor nem lesz keserű minimális komlótól is. Én is utálok 1-2 ilyen száraz keserű sört, de nem az a minőségi megoldás, hogy hányjuk bele kukoricát, amitől meg hányásíze lesz.

2021. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Akkor meg vízizű 3-4%-os sör lesz
2021. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Phoney ***** válasza:
...hogyha kispórolják a cefréből a malátát és nincs becsületes ballingfoka a sörlének, igen.
2021. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nyilván meglehet inni a kukoricás sört is.Én is azt ittam az elején...Aztán átmentem ausztriába egy sörgyár üzembe, és boltban is vettem söröket kíváncsiságból.Azóta megvilágosodtam, és nem bírom meginni a kukoricás söröket.
2021. máj. 20. 15:54
 19/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk azelött sem ittam belőle sokat, és sosem éreztem, hogy milyen jó sörök lennének...
2021. máj. 20. 15:56
 20/24 anonim ***** válasza:
15/19 Phoney: A gyári komlós sörök egytől-egyig keserűek, én ebből indultam ki. Akkor már inkább iszom a kukoricás sört, annak legalább van íze és én kifejezetten szeretem is. Hányás ízű sört én is találtam már, de nincs összefüggés a kukorica és a hányás íz között... Nem tudom mitől van olyan rossz ízük, de nem csak a kukoricától, az biztos.
2021. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!