Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Oltás után, ha már több mint...

Oltás után, ha már több mint 1 napja se lázam se semmi nincs, akkor fogyaszthatok alkoholt?

Figyelt kérdés
Pár sört, nem töményet.
2021. máj. 21. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Persze hogy ihatsz,én már aznap este is ittam mikor kaptam.Semmi bajom nem volt.
2021. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogyaszthatsz.
2021. máj. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Én többet nem mertem (merthogy elvileg nem ajánlott), de egy sört már aznap este is megittam. Másnap pedig megittam a szokásos esti fröccsömet.

Töményezni egyáltalán nem szoktam. Szerintem aki nem alkoholista (nem függője a szesznek, nem vedeli, nem literszám issza a sört, nem üvegszám issza a bort, nem vízként fogyasztja a töményt), hanem akár rendszeres, de kultúrált alkoholfogyasztó, annak semmi baja nem lesz 1 pohár bortól, vagy egy doboz sörtől, főleg, ha eszik is mellé.


A vedelés viszont állítólag rontja a cucc hatását.

2021. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom honnan szedik az emberek azt, hogy a Covid-oltás után tiltott az alkohol. Nem az, ihattál volna akár egyből utána is.


A teljes lealjasodást is csak azért nem javasolják, mert az önmagában stressz a szervezetednek és felesleges a oltás okozta stresszel összeszorozni, ha kibírnád nélküle is.

2021. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
Ami gyengíti az immunrendszert, az ronthatja a védettség kialakulását is, de alkalmanként pár sör nem sokat oszt. A Sputniknál sem volt ismert vizsgálati alapja annak, hogy nem lehet rá inni, csak hát ha alkoholistákat akarsz meggyőzni arról, hogy egy kicsit pihentessék már az ivást, akkor azt kell nekik mondani, hogy egyáltalán nem lehet rá inni, mert különben ugyanúgy isznak tovább.
2021. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3 Hoppyt ittam, még élek.
2021. máj. 22. 11:56
 7/10 anonim válasza:
44%
Nem, vagyis igen. Természetesen nincs megtiltva, de NEM javasolják az alkoholfogyasztást sem oltás előtt pár nappal sem oltás után pár nappal(héttel), mert befolyásolhatja az immunválaszt. Nyilván egy két pohár még belefér. Én úgy vagyok vele, hogy most kibirom azt a kis időt pia nélkül, nem az eletem múlik rajta. De az oltáson LEHET
2021. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy üveg sör,vagy egy pohár bor megengedett.

Immunválasz kialakulása miatt nem ajánlott több.

2021. máj. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván azt egyetlen orvos sem fogja mondani neked, hogy nyugodtan igyál.

Én mondjuk a pandémia előtt sem ittam egy-egy pohár bornál, 1-2 üveg sörnél többet, és ha iszom, akkor mindig igyekszem valami kiadósat enni is mellé, hogy legyen alapja. Csak úgy borozni, sörözni nem szoktam, kocsmában is 13-14 éve voltam utólján egyetemistaként (és olyankor is le szokott mellé csúszni, - anyagi megfontolásokból a haverokkal megosztva - 1-1 pizza. (Sosem voltam tízezrekkel eleresztve).


Szerintem ha ebben a néhány hétben ahol és amikor csak lehet, kerülöd a töményet, és normálisan fogyasztasz alkoholt(max.1-2 pohár bor 1 este, 1-2 üveg sör, és amikor más kicsit is jól érzed magad tőle, akkor váltasz inkább üdítőre + közben mellé sok víz, meg bármi, ami nem alkoholos), akkor nem lesz bajod.


Én pl. találtam olyan alkoholmentes sört, ami aránylag ízlik, és egészen hasonlatos az íze a rendes sörökéhez. Nos, mivel abban még a rendőrségi szondával mérve is elhanyagolható mennyiségű az alkohol, az elhúzódó alkalmakkor az első sör után arra szoktam váltani. Részemről ezzel a probléma megoldva.

2021. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én másnap ittam...Aznap azért még nem mertem... Mondjuk 1 nap édes mindegy nem is tudom hogy gondoltam de mindegy... :D
2021. máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!