Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kánikulában a 3 liter sör...

Kánikulában a 3 liter sör tüskével aktuális még?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 10:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Remélem az én házamat olyanok építik, akik legalább a munkaidőt kibírják piálás nélkül.
2021. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Az alkohol a szervezetnek "nem folyadék", azt kell megérteni.

Lehet oltja a szomjad (pont ezért rohadt veszélyes, mert becsap), de az alkohol hatására fokozódik a vese vízkiválasztása, így csak dehidratált leszel, amikor nyáron, pláne fizikai munka mellett, rengeteg vízre lenne szükség. alapon is ökölszabály, hogy egy egységnyi alkohol mellé két egységnyi tiszta víz dukál 8nem üdítő, nem lónyál, víz), akkor ez 3 liter sör mellett 6 liter kellene legyen, plusz amennyit a tömény elvesz, egyértelműen ennyit képtelenség meginni. A sör is ugyanúgy kiszárít teljesen, nem vagy szomjas, csak azt vedeled, aztán csodálkozol, hogy rosszul leszel. Igen, az alkesz is rosszul lesz, mert attól, hogy bírja a piát, 30 fok fölött rendes folyadékbevitel nélkül 8mondom, a sör nem az) teljesen kiszárad. A másnaposságot is ez okozza amúgy részben, a máj méregtelenítése mellett, mert mikor az ember, fröccsözik, sörözik, koktélozik, eszébe sem jut a legtöbbjének, hogy igyon néha közben egy sima mentes vízet, a szervezeted meg ezt úgy értelmezi, hogy bnem ittál.

ergo ha te sörözöl melegben mondjuk négytől este tízig, az olyan a atestednek, mintha nem ittál volna. kérdem én, ilyen melegben kibírná bárki 6 órát ivás nélkül? mert amikor ezt alkohollal pótolja, akkor voltaképp szomjas nem lesz érzetre, de a szervezete úgy szomjazik, mintha sivatagban vergődne.

Kizárólag alkoholt inni, meló mellett, meg kánikulában nettó proliság és rém ostoba dolog, arról nem is beszélve, hogy alkalmazza az ilyen trógereket az, akinek hat anyja van.

Nem hiába puszulnak le olyan gyorsan az alkeszek, meg asznak teljesen össze, a mellett, hogy amájuk bemondja az unalmast, gyakorlatilag nem jutnak rendes tiszta folyadékhoz sosem, azért fest mindegyik 25 évvel öregebbnek.

2021. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Phoney ***** válasza:
72%

ma 13:20

Rendben van, hogy egyáltalán nem ajánlott, de a sörözés egyáltalán nem egyenértékű azzal, mintha valaki egyáltalán nem inna vizet. Szerinted aki 4 vagy 10 vagy 2000 napig csak sört iszik, az szomjan hal? Nem. Aki 3-4 napig nem iszik semmit, az viszont igen.

Az alkohol csak a dehidratáció egy bizonyos pontjáig növeli a vízkiválasztást, így végeredményben persze kevesebb vizet tart meg a tested, de nem fog kontrollálatlanul kiszáradni. Raádásul a vízivás eredménye nemcsak a hidratáció fenntartása, hanem a vese "forgalma" is, az a része pedig ugyanúgy megvalósul alkohollal is.

2021. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

13

(Jó a nicked.)

Tényleg lehet 4 napon át csak sört inni?

2021. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
#14: Én egyszer nyáron harmadmagammal majdnem egy hétig csak piát ittam és nem haltam szomjan. Ez biztos, mert olyan helyen voltunk ahol nem volt ivóvíz, üdítőért és ásványvízért meg pénzt nem adtunk!
2021. jún. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
69%
A válaszok alapján nem csodálkozom, hogy annyi részeget lehet MO-on látni mindenfelé!
2021. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

15

Aztaaa. Ez nagyon durva.

2021. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

16

Sok az alkoholista sajnos, igen. De sztem ezt nem lenézéssel kell kezelni. Én is alkoholista voltam (vagyok, ez nem múlik el soha). A nagy értelmiségi családom és akkori párom sz.rtak rá elég sokáig. Nagy nehezen eljutottam kórházba, aztán egy nagyon jó rehabra, aztán bár nem estem vissza (más problémám volt), ismét a rehabra. Most egy ideje (3 hónapja jöttem ki a rehabról) csak egyszer-kétszer ittam nagyon sokat, párszor meg egy fél sört. Minden nap egy küzdelem, hogy ne igyak, pedig gyak.lag undorodom az alkoholtól.

2021. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-as: hidd el, nem lenézem öket, föleg nem azokat, akik küzdenek ellene, illetve abba tudták hagyni, hanem azzla a hozzáállással van baj, hogy itt a válaszolók jó része szerint az a normális, ha valaki alkoholt iszik, és aki meg nem, azt nézi le a többség. Ezzel sok mindenkit belesodornak az alkoholizmusba, aki csak nem bírt nemet mondani, és ez az, ami szerintem nagyon nagy baj.


Minden elismerésem a tiéd, hogy abba tudtad hagyni, kivánom, hogy maradjon meg a kitartásod, egy közeli családtaggal végigcsináltam a leszokást, és tudom, milyen nehéz, testileg is, de föleg mentálisan.


Szerintem ha nem az lenne ma MO-on a természetes, hogy naponta három sör+tömény, nem az lenne az elvárt, hogy egy felnött ember, föleg, ha férfi, alkoholt igyon víz helyett, ha részeg, az rendben van, sok ember nem jutna el oda, hogy belecsúszik az alkolizmusba, illetve sok, aki elszokott, nem esne vissza, ha elfogadnák, hogy az alkohol nem létszükséglet, meg nem ettöl lesz valaki férfi.


A 16-os voltam.

2021. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!