Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ért itt valaki komolyan a...

Phoney kérdése:

Ért itt valaki komolyan a tequilához?

Figyelt kérdés

Olyan márkák érdekelnének, amik mexikóban sem számítanak takonynak, tehát pl só és citrom szóba sem jöhet hozzájuk, mert magukban is finomak. 10 ezer Ft fölé lehetőleg nem mennék:)


Örülnék, ha itthonról rendelhető lenne, pl ezek közül:

[link]


2010. aug. 28. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért elolvasnám a következőt:


[link]


picit lejjebb tekerve: ways to drink =)

2010. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mármint?

Itt azt írják, hogy só-citrom leginkább a szar tekilához kell, és mexikóban nem divat. :P

2010. aug. 28. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastad el alaposan...attól még, hogy só-citrom kombó, attól még nem "szar".

Amire rá akartam mutatni, hogy sok helyen keverik ezt mással...:)

De pl. pálinkából is van olyan barackpálesz, ami rém erős, a finom meggypálinka, viszont simizi a torkodat:D Akkor most a barackpálesz takonynyak számít?

2010. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
takonynak* :D
2010. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"It should be noted that many of the higher-quality, 100% agave tequilas do not impart significant alcohol burn, and drinking them with salt and lime is likely to remove much of the flavor."


Egy a lényeg, a jó tequilához nem szükséges só-citrom, és nem is ajánlott. Ahogyan a barackpáleszhez sem:)


(Egyébként ha megkóstolsz 1-2 féle töményet só-citrommal, rájössz, hogy semmit nem csinál, csak eltünteti az íz és a "marás" egy részét. Pl az undormány tesco vodka nagyon is kellemes így.:D)

2010. aug. 28. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Az El Jimador tequila Mexikóban nagyon népszerű, úgy tudom, mindenki só és citrom nélkül issza. Itthon is lehet kapni és az ára sem olyan vészes, ízre pedig minőségi, én nagyon szeretem. Italnagykerekben 5-5,5 ezerért megkapod a 7 deciset.


Kinézetre ilyen: [link]

2010. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
markakat nem tudok mondani,de egyetertek veled csak a degeneraltak kepzelik be maguknak hogy a tequilahoz kell so meg citrom....... ilyen pelda meg hogy a corona tipusu sor uvegjebe bele kell nyomni a citromot...... nagyon okosak lehetnek.
2010. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az El Jimadorról azt írják, hogy manapság nem túl jó, és nem 100%-os párlat (külföldön divat hozzákevert alkohollal "olcsósítani" ezeket).
2010. szept. 26. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!