Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikor ütnek az alkoholos...

Mikor ütnek az alkoholos italok, ha üres a gyomor vagy ha ettél előtte?

Figyelt kérdés
Házi pálinkát ittunk barátnőmmel nem rég ami úgy szerinte nagyon erős, 70% is volt akár amit nem csodálok, első alkalommal úgy kiütött mint még semmi eddig. Konkrétan forgott velem a szoba is hirtelen és az vörös lettem, meg egyensúlyozni nem tudtam mikor felálltam utána. Mikor hazafele az utcán jártam akkor is erősen éreztem a hatását. Az első alkalmamra nem emlékszem, hogy előtte ettem valamit vagy nem de későbbiekben, volt amikor ugyanígy kiütött, de néha nem éreztem semmit és meglepődtem miért maradt ki az érzet. Lehet ha gyakran iszik ilyesmit az ember hozzá szokik vagy tényleg a kaja határozza meg ezt? Mellesleg milyen italokkal érhetem ismét el ezt a hatást amit nem kell keverni vagy vegyíteni valamivel hanem önmagában is lehet inni máris?

2021. szept. 3. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Üres gyomorra jobban üt.

Minél zsírosabb az kaja, amit megettél vagy minél jobban "felszívja" (pl. kenyér) az alkoholt, annál kevésbé üt.

Aztán meg ha erősebb a pia, akkor is ki tud ütni gyorsan, de vannak egyéni dolgok is (engem kevés bor is nagyon kiüt, pedig másból többet tudok inni).

Az édes dolgok is előbb ütnek, csak aztán azoktól a másnap is rosszabb :D

De aztán csak felelősséggel, nehogy bajod essen :)

2021. szept. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"amit nem kell keverni vagy vegyíteni valamivel hanem önmagában is lehet inni máris?"


Sör.

2021. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2.nem pont sörre gondoltam
2021. szept. 3. 12:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"amit nem kell keverni vagy vegyíteni valamivel hanem önmagában is lehet inni máris"

Kb bármi? De most komolyan, a legtöbb italt lehet inni magában.

2021. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
felejtsétek már el azt hogy "felszívja". a bevitt alkoholmennyiség mindig ugyanannyi lesz ugyanolyan hatással, üres gyomorra gyorsabban beüt, és minél zsírosabbat ettél annál lassabban, de a hatás ugyanaz lesz, max másnak érzed ahhoz képest hogy hirtelen csap meg
2021. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha gyorsan iszod, pl rövidet, akkor is hirtelen üt be, főleg ha valami bubissal öblíted le.Ha üres gyomorral iszod, hamarabb beüt, és hamarabb ki is ürül.
2021. szept. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!