Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 7dl-es üvegbe kapható...

A 7dl-es üvegbe kapható 7-800ftoss borok minőséginek számítanak?

Figyelt kérdés
Mármint úgy minőséginek,hogy az nem a tablettás bor,hanem azt szőlőből csinálták? Jobb mint a 2L-es 4-500ftos,arra mondják,hogy tablettás,meg,hogy nem látott szőlőt?
2021. szept. 8. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2 literesnél talán jobb , de a minőség az azért feljebb kezdődik.
2021. szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minőségi, de Sangriába pont jó szilveszterkor. :)
2021. szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
A külföldi borokra jellemző az hogy az árkategória meghatározza a bor minőségét. Az ember tudja hogy mire számíthat az adott összegért és nagy valószínűséggel azt is fogja kapni. A magyar boroknál hatalmas a minőségi szórás és az árazás nem feltétlenül van összhangban a minőséggel. A kétezres évek jól megmarketingelt magyar borforradalma idején volt alkalmam belefutni olyan borzalmakba amik tényleg felejthetetlen tételek voltak, sajnos negatív értelemben. Neves "sztárborászok" pincéiből kerültek ki sok esetben olyan befertőződött, extrémen kilógó alkoholos, zöldes, éretlen, büdöshordós vagy épp vizes moslékborok, hogy az ember csak pislogott hogy ez a nedű hogy nem végezte egyből a pincészet lefolyójában. Sokan el is fordultak a boroktól emiatt, az újhullámos kraft sörforradalmat nagyrészt ez a fogyasztói réteg táplálja. Kérdező, a 800 forintos kategória a belépő a már iható boroknál. Érdemes figyelned az akciókat, LIDL-ben szoktak komoly leárazások lenni, olyankor tárazz be, főként külföldi borokból ha jót akarsz.
2021. szept. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A sört nem szeretem az csak felfúj,néha szeretem kicsit ellazítani magam.Egy 7dl -es bor pont elég arra,de sörből meg kéne inni 3-4et az meg brutálisan felfúj... A töményből csak az unicum,de az húzós árba van.
2021. szept. 8. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
,#4 a 7-800-hoz hozzácsapsz 2-300-at, és megelégszel fél literrel, ott már vannak egész jók.
2021. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami kereskedelmi forgalomban kapható, annál nincs olyan, hogy nem látott szőlőt. Ez csak egy mondás, mind szőlőből készül, csak nagyon silány minőségűből. Nyilván a 7-800-as bor jobb, mint a 400 forintos, de a minőség nem itt kezdődik.
2021. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:
100%

A 7-800 forintos borok nagyobb része szar, és 800-ért utoljára valami 8 éve vettem élvezhető bort, de lehet, hogy most sem kizárt.


Európában egyébként már vagy 100 éve több szőlőt termesztenek, mint amennyi bort el lehet adni, és kereskedelmi szinten teljesen értelmetlen hamisítani azt, amiből felesleg van. Tehát boltban nincs olyan, hogy nem látott szőlőt.

2021. szept. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Szép küllemű üvegek szép cimke benne csapni való bor. Minap kínáltak valami tokaji borral. Csapni való volt. Az én házi fehér borának nyomába se ért. Persze nem mind ilyen de sokszor előfordul. Ha biztosra akarsz menni pincészetekben megkóstolod majd onnan vásárolsz .
2021. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pincészetben olcsóbbak is. Életem legjobb fehérborát egy Zánkai pincészetben ittam 600 Ft volt egy üveggel. Sajnos azóta a tulaj meghalt.
2021. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Menj be a Lidlbe és vegyél egy Vespral-t. Az 800 Ft és minőségi bor.
2021. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!