Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mik azok a szénhidrátok,...

Mik azok a szénhidrátok, amiket minőséginek gondolunk? És miért? Mit kell nézni bennük-rajtuk? Glikémiás indexüket? Vagy mást (is)?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit értesz minőségi szénhidráton, de az egészséges táplálkozás szempontjából az alacsony glikémiás indexű és egyben alacsony glikémiás terhelésű tápanyagok a megfelelőek. A korábban megbízható vezérfonálnak tartott glikémiás index csillogása már nem a régi. Ugyanis vannak tápanyagok, amelyek nem emelik gyorsan és jelentősen a vércukorszintet, de szükségtelenül nagy inzulinreakciót váltanak ki.
2014. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minőségi szénhidrát alatt azt értem, ami a legegészségesebb, legjobb, minden szempontból. Konkrét ételekkel is válaszolhattok, durum tészta, barna rizs, rozskenyér, zsabpehely, akármi. Éppen arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki oda akar figyelni arra, hogy mit eszik, akkor milyen ételeket kellene fogyasztania?
2014. febr. 11. 13:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokszor válaszoltam már hasonló kérdésre, most nincs időm ismételni, de azt javaslom, keress rá a cukorbetegeknek szóló étkezési tanácsokra. A mi diétánk lényege pont ez. Semmi speciális, hanem csak a mindenkinek jó, egészséges, változatos könnyű étrend.

Legfőképpen a zöldségek (ezen belül a zöld zöldségek) és gyümölcsök fogyasztása, a cukorbevitel radikális csökkentése, gabonafélék teljes elhagyása, vagy csekély mennyiségű, teljes kiőrlésű lisztből készültekre szűkítése. Sovány fehér húsok (halak, szárnyasok), mint fehérjeforrás, tejtermékek és tojás jelentős korlátozása.

És mozgás!

2014. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!