Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hazibort szoktam kesziteni...

Hazibort szoktam kesziteni most is lett 150 liter, az lenne a kerdesem hogy a harmadik demizson bor amelyiknek a zome preselt szolobol van miert nem lessz olyan tiszta atlatszo mint a nem preselt?

Figyelt kérdés
Lehetne valami modszerrel feljavitani

2021. szept. 23. 09:13
 1/8 Phoney ***** válasza:
90%

Mert a préselt mustba sokkal több szilárd anyag kerül, mint a színmustba.


Ha kierjedés után sem ülepszik le, akkor derítéssel lehet megoldani. Keress rá, hogy bor derítése.

2021. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rakerestem a deritesre ,és a tojásfehérjés módszert próbálnam ki, viszont azt írja hogy vörösboroknal szokták használni de az én borom vegyes attól még használna?
2021. szept. 23. 11:14
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Jól írja az egyes. De ki van forrva már ha nincs ne derítsd még úgy se lesz tiszta. Egyébként hogy egyforma íze legyen a bornak a tiszta és a préselt mustot összekeverve kell eltenni. Deríteni az első fejtés után kell. Lefejted aztán veszel gazdaboltban derítőt. Előrás szerint beleteszed majd fejted
2021. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nincs kiforrva, a borkén nem segítene rajta, mert a környéken nem sok minden van a gazdabotokban.
2021. szept. 23. 15:39
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha forr akkor még nem várható el hogy tiszta legyen
2021. szept. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 tudom hogy nem varhato el, de minden evben a preselt borom zavarosabb a tobbinel az iden ezt szeretnem megakadalyozni
2021. szept. 23. 17:20
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Deriton vagy tükrös bármelyik gazdaboltban kapható.
2021. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a tojasfeherjes modszert probalta mar valaki? ha igen elmondana pontosan hogyan kell ,mert a neten nem sokat irnak rola csak hogy 2-3 felvert tojasfeherje kell 1 hl.
2021. szept. 23. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!