Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vélemények a Vermutok, keserűk...

Vélemények a Vermutok, keserűk, Whisky milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Még nagyon régen ittam Garronéből a pirosat, a Martiniből a Biancot. A Garrone nagyon nem jött be, a Martini Bianco ízlett bár eg picit nekem édes volt. Alapvetően a bor alapú dolgokat szeretem, száraz pezsgő, száraz, félszáraz vörös borok...

Most Vermut felé venném az irányt. Nagyon drágát, de nagyon olcsó gagyit se szeretnék venni. Van a lidl-ben, vagy az aldiban ez a Romanetti valaki kóstolta esetleg? Milyen lehet? Martini, vagy Cinzano-k közül melyik ilyen kellemesen enyhén édes, enyhén kesernyés, esetleg más Vermut, amit érdemes lenne mondjuk Idrinks-ről kipróbálni?


Keserű likőrökben a enyhén keserű, enyhén édes kellemesen fűszeresebbeket pl. Ramazotti, Amaro di Angostura(ezt mindenkinek ajánlom), Jagdstolz Goodshoot(lidl-es) azok amiket nagyon szeretek. A jagert, unicumot nem bírom meginni.

Averna Amaro Siciliano-t kóstolta valaki?

Milyen keserűket ajánlanátok?


Ami a Whiskyt illeti. Nem tudom, hogy csak nekem van ekkora pechem, rossz whisky-ket próbáltam, vagy alapjáraton nem jönnének be nekem. Érdemes e próbálkoznom?


Famous Grouse, és egy Chivan Reagalt vettem kis próba üveget. Nem éreztem a különbséget a két Whisky között, borzalmas volt... Korábban még a Johnny Walkerből próbáltam az egyiket, illetve a Ballentinest. A Ballentines volt a legszörnyűbb, mintha dezodort ittam volna. Tényleg nem szeretném megsérteni a Whisky imádokat, de minden Whisky ilyen, vagy csak s legrosszabbakat kóstoltam?


A segítséget előre is köszönöm!



2021. szept. 30. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Tátrateát próbáltad? Nekem bejön.
2021. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Biancoba tettél citromot?

Az Unicum szilvát kóstoltad már?

2021. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Likőrnek ajánlom a St. Hubertus 60% alkoholtartalmú változatát.Nemrég kóstoltam.Az alap Hubertus nem igazán jön be.De ez egész jó szerintem.Kellemes, intenzíven érezhető narancsos íze van:

[link]

2021. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%
A whiskykkel nem peched van, hanem az elmúlt években akkorát robbant a kereslet, hogy 10e alatt már alig adnak valami élvezhetőt – skótokból különösen, a blended scotch pedig (mint a famous, chivas, johhine, ballantine's) végképp elk***vult mint kategória.
2021. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A felsorolt whiskyk közül egyik sem jó minőségű. Ami 10000 alatt van (online, nem szupermarketben) és értelmes, az bourbonök között a Buffalo Trace vagy a Woodford Reserve. Skótoknál viszont már tényleg 10 fölé kell menni. Sokan mondják a fekete Johnniet 10 alatti kategóriában, de én már azt sem ajánlanám jó szívvel. 10-15 ezer között viszont már vannak értelmes tételek.
2021. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A tatrateát kóstoltam, az erdei gyümölcsöset, ízlett. Igazából fel sem tűnt, hogy 62 fokos. A többit nem kóstoltam.


A Biancot citrom nélkül ittam. Most vettem a Lidl-ben ezt a Romanottit. Mit mondjak Martini Bianco utánzat, de minőségben azért bőven elmarad a Biancotól. Most rendeltem egy Martini Rosatot és egy Dubonnet Rouge-t kíváncsi leszek milyen meglepetésben lesz részem.


Ami a Whisky-t illeti, majd egyszer mindenképp megkóstolom a Buffalo Trace, vagy a Woodford Reserve közül az egyiket. Ezek szerint ez is olyan, mint a jó rum nem 5000-7000 körül kell keresgélni.

2021. okt. 1. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!