Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmusnak szamit,...

Alkoholizmusnak szamit, minden hetvegen (tehat rendszeresen) teljesen berugni? Megoszlanak errol a velemenyek, erdekelne masok velemenye.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy illeto, aki tizeneves kora ota, minimum minden hetvegen 1x “buli” cimszo alatt, tomenyen kizarolag csak vodkat iszik, es mindig addig issza, mig 1 bizonyos szintet nem er el a reszegsegben. Es arrol a szintrol beszelek, hogy kb 1 liter vodkat megiszik, azt sem keverve, lassacskan, kozben beszelgetve, hanem szinte sportszeruen, minnel gyorsabban, tomenyen lehuzva, hogy minnel elobb hasson.

En ugy gondolom, hogy a “buli” csak amolyan megszokas, vagy tarsitas ( mint masoknak a kave melle a cigi ) mert nem ment meg ugy buliba, hogy elotte mar az oda fele vezeto uton, az autoba magaba ne ontott volna par kis uveg vodkat… Olyan sose volt, hogy valamikor is o lett volna a sofor, o sosem sofor, mert mindig iszik. Es ha arrol van szo, hogy menjen el egy buliba, de valamilyen oknal fogva o nem ihat, akkor kijelenti hogy “akkor o inkabb el sem megy”.


Ezt azert irtam le, mert van akiknel a hetvegi ivaszat azt jelentheti, hogy megiszik 1-2 sort, vagy hogy elmegy bulizni es hol berug, hol pedig csak spicces, vagy be sem rug vegul. Ez nem az a kategoria, o mar erkezeskor reszeg..


A neten nezelodtem, de a legtobb helyen azt olvastam, hogy az az alkoholista, aki legalabb minden nap iszik, mert nem tud anelkul funkcionalni, es ha csak 1-2 sort is de hogy a lenyeg a “minden nap”


A szoban forgo illeto a volt parom, erre ment ra a kapcsolatunk is, mert errol nem volt kepes lemondani, akarhogy probaltam kerni, hogy legalabb legyen eleg 1 honapban 1x berugnia, vagy csak alkalomadtan (szulinapok,unnepek) de mindig megigerte es sosem tartotta be.. En ezert hagytam ott, de a csaladjaval tobbszor beszeltem, hogy ez bizony problema es abszolut nem lattam/latom rajtuk, hogy komolyan vennek, megcsak el sem beszelgetnek vele errol.


Hozzatennem az illeto ezt tizeneves koraban kezdte es most 27 eves es meg mindig, azota is, heti szinten ezt csinalja, altalaban heti 1x, de van hogy 2x is. Ez szerintem eleg rendszeres, hiaba nem mindennap teszi. Egyetlen “fix” dolog van az eleteben, es az pedig az, hogy ha lemegy a hetkoznap, a munka, es hetvege van, akkor bekell rugnia, mindegy ki a tarsasaga, csak legyen, es rugjon be.


Szerintetek ez is alkoholizmusnak szamit? Mert itt vagy en vagyok a hulye, vagy a csaladja es kornyezete hogy nem tesznek semmit….



2021. szept. 13. 23:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem a napi ivás a lényeg, hanem az, hogy kényszeresen innia KELL, nem tud nem inni.

Igen, egyértelműen alkoholista. Jó hogy nem vagy már vele, próbáld meg teljesen el is engedni.

2021. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Hát sajnálom, de a kérdésedre válaszolva te vagy a hülye. Ez nem alkoholizmus, az alkoholizmus függőség, tehát ha alkesz lenne akkor már hétköznap reggel minden nap azzal kezdene, hogy iszik valamit. Ez a srác csak túlzásba viszi a bulikázást és ezzel vezeti le gondolom a heti stresszt. Ami nem jó nyilván, de egyáltalán nem alkoholizmus. A szülei mit szóljanak bele 27 évesen, valószínű sz.arik rá mit mondanak. Ha neked meg csak a volt pasid akkor javaslom te is sz.arjál rá, hhad ccsinálja majd megunja vagy elviszi egyszer az alkoholtúladagolás.
2021. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
1es, jó nagy baromságot írtál
2021. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Ha enélkül nem is képes bulizni vagy egyáltalán meglenni egy hétvégén, az már bőven a függőség kategória.
2021. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
10%

Hiába pontoztok le, akkor is hülyeséget írtok. Nem véletlenül találta a kérdező is az interneten szöges ellentétét annak amit ő gondol.

Jó lenne előbb tájékozódni mit jelent az alkoholizmus mint függőség és mik a tünetei. Egy igazi alkoholista nem bír ki 5 napot ivás nélkül csak szólok. Okosok.

2021. szept. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Az orvosi definíciók alapján olyan szenvedélybetegség, ahol az ember rendszeresen fogyaszt alkoholt annak minden negatív hatását semmibe véve. Súlyosabb esetben mentális és/vagy fizikai elvonási tüneteket is okozhat a rendszerességtől való eltérés.


Na most a kérdező minden feltételt teljesít. A minden héten az már egyértelmű rendszeresség. A részegségig ivás az a negatív hatások semmibe vétele. Hogy alkohol nélkül nem képes meglenni egy hétvégi bulin, az pedig már egy mentális elvonási tünet.

2021. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
3%

6. Szerinted. Attól mert te kiforditod ezt a saját igazadra attól még ez nem azt jelenti amit te gondolsz.

Most akkor ha valaki havi 1x ezt csinálja, és minden hónapban, tehát rendszeres akkor az alkoholista? Hát nem.

Akkor is nettó hülyeség amit írtok. A másik, kérdező, ha csak az exed akkor neked nem mindegy mit csinál 27 évesen? Mi közöd hozzá, magaddal törődj.

2021. szept. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
4%
Rendszeresség, a heti 1 az nem számít rendszeresnek.. Rendszeres az a napi legalább 1 sör.
2021. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

"a heti 1 az nem számít rendszeresnek"

Miért nem?

2021. szept. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
1%

Azért nem mert függőségeket tekintve, ez nem rendszeres. Ha egy függőséget nézel az a rendszeres ha, amint kiülül a szervezetből az adott függőséget okozó anyag akár alkohol akár nikotin vagy bármi egyből pótolnia kell, különben jelentkeznek az elvonási tünetek, rosszullét.

Tehát ahogy kezd ülülni ő már pótolja is. Ebben az esetben nincs erről szó, hiszen az adott ember kibír 5 napot alkohol nélkül, ha függő lenne azt se bírná ki, hogy ne igyon 1 nap legalább 1et, nemhogy 5 napot kihagyjon.

2021. szept. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!