Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házibulira milyen bort vegyek?

Házibulira milyen bort vegyek?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tartani fogok egy házibulit, ahova többet között bort is kellene vennem. A többi ital nagyjából megvan, de a borral kapcsolatban tanácstalan vagyok. Aki fogyasztani fogja az valószínűleg tisztán teszi vagy max szódával fröccsként. De inkább tisztán kerül majd elfogyasztásra érzésem szerint.

Milyet lenne érdemes venni? Fehér/rozé esetleg vörös?


Ami fontos, hogy nem a legolcsóbb gyenge minőséget szeretném venni, de túl sokat se költenek rá. Illetve jó lenne ha a legtöbb népszerű multi polcain megtalálnám, tesco, spar stb. Nem szeretnék rendeléssel vagy termelőkhöz járással bajlódni.

Árban nem tudom honnan lehet jókat kapni, de 2-3000 per üvegnél nem költenék többet, csak ha nagyon muszáj.


Tudtok ajánlani valamit?



2021. nov. 1. 22:21
 1/7 anonim válasza:
30%
Ha viszonylag olcsóbb, de még pont jó bort szeretnél, ajánlom a Varga borokat. Tisztán is iható íze van és kb 1000 forint körül mozog. Ez a legolcsóbb bor, ami még rendelkezik némi méltósággal :D
2021. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Van esetleg olyan javaslat is ami a keret felsőbb részéhez közelít?

Nem muszáj, hogy a legolcsóbb még éppen jó bor legyen. Keret is leginkább csak azért van, hogy mégse 5-10-20 ezer forintos borokat igyunk egy házibulin. De ha 2-3 ezer forint körül van valami tuti tipp azt szívesen megveszem.

2021. nov. 2. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

A Lidl-ben egész jó borokat találhatsz már 2000 forint alatt is. A legjobb ha olyan pincészettől választasz, amiről még soha nem hallottál, vagy aminek legkevesebb féle borát találod a polcon. Általában a kisebb mennyiséghez társul a jobb minőség.

Amúgy valami száraz fehérbort javaslok, azzal nem nagyon lehet mellélőni.

2021. nov. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyik legjobb ilyen célra a Nyakas Aligváromja. Ha nem akciós, akkor 1500-1700 körüli.


Ha feleslegesen flancolni akarsz és 3 ezerhez közel költeni, akkor St. Andrea Napbor is nagy kedvenc, de a Laposa Szürkebarát is tisztességes.


Piros fröccsnek meg nehogy rozét vegyél, hanem szekszárdi kadarkát vagy sillert, amúgy is most van szezonja. Szerintem korrekt az Eszterbauertől a Sógor, de a Heimannal vagy Bodrival se lősz mellé.

2021. nov. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
100 emberből 99 nem tudja megmondani, hogy 1E vagy 10E Ft-os bort iszik, pláne egy házibulin. Írták a Varga borokat, vedd azt, ár/érték arányban korrekt.
2021. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyakas, Dúzsi, esetleg Mészáros azon borai, amik az árkategóriádba beleférnek. Lidlben volt régebben egy nagyon jó low budget Zinfandel kaliforniai rosé. Aldiban pedig egy dél-afrikai African Rock nevezetű. Nem tudom vanak-e még ilyen, ha igen, akkor azokat ajánlom még.
2021. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
64%
Az ötös miért lett lepontozva? Jogos, amit írt. Amikor elfogyott a 8000 forintos ajándék bor, akkor bontottuk a 900 forintos Vargát és még jobban is bejött az embereknek. Aki nem borszakértő, annak tényleg mindegy lesz. Én voltam az első.
2021. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!