Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy éreztem, meg ilyen...

Hogy éreztem, meg ilyen gyorsan, a vodkát?

Figyelt kérdés
Egyik haverommal, iszogattunk amikor a legelső pohár vodka narancsomat ittam (harmada volt vodka) egyszerre ittam, meg az egészet nem lassan és már kb a második kortynál éreztem a fejembe. Hogy hatott ilyen gyorsan?

2021. nov. 6. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem írtál, hogy szoktál-e inni, meg hogy ettél-e előtte.

(A "meg" elé miért teszel mindig vesszőt?)

2021. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valszeg üres hasra, és megkehetősen sok alkoholt vittél be.


A szórakozó helyeken általában max az italod negyede az alkohol

2021. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pohár vodka narancs, a harmad része volt vodka.

Mármint 1/3?? 2/3??

De pohártól is függ. Azért nem mindegy, hogy pl a 2decis pohárban méred, vagy 3decisben, ahol van alapból már 1deci vodka, vagy az 5decis pohárban ami 1.7deci vodkát jelent 1/3 vodkánál is.

Mellesleg valóban sok tényezőtől függ, hogy mi az ami megüt.

2021. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor ettél előtte? Illetve gyakran iszol? Ezek befolyásolják. Valamint a szénsav(as üdítő) is erősíti az alkohol hatását, a szénsav miatt hamarabb oldódik a véredben. A nyomás miatt gyorsítja a felszívódást, ezért érzed, hogy hamarabb hatott. :)
2021. nov. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyél mielőtt iszol, meleg környezetben hamarabb felszívódik..
2021. nov. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!