Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmus kezdete?

Alkoholizmus kezdete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjem kb 1 hónapja, miután munkából haza ér, még be se jön a házba, de megiszik 1 felest. Persze azt hiszi mimdig, hogy nem jövök rá, de nem mondja el nekem. Azután bent megiszik 2-3-4 doboz sört. Régebben csak sörözött, amivel nem is volt bajom a hosszú munka után. De a feles miatt nagyon haragszom rá. Félek, hogy alkoholista lesz. Vagy ez még nem jelenti azt?

Mondtam már neki, hogy ne igya, mert nem szeretném. Azután meg is ígérte, hogy többé nem fog...ami sajnos csak 2 napig tartott! Mit csináljak?


2021. nov. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Amig nem reszeg, nem ver, nem kolti el el a csaladi kasszat nincs miert aggodnod. En is dolgozom napi 10 orat, este jol esik egy feles meg 2-3 sör
2021. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Problémája adódhatott szerintem, tudom mert én is ilyeneket csinálok néha, 2 liter sör meg épp mikor milyen tömény van pálinka, vagy whisky ezekből 4 centet lenyomok vagy 3at is.

Igazából semmilyen problémát nem orvosol, csak elszédülök kicsit kitombolom magamat mérgemben.

Viszont én megtudom állni hogy ne kívánjam napokig, mert azért vezetni is kell, meg dolgozni is.


Nem kell egyből rosszra gondolni, ha egy-egy alkalommal mértéktelenül inná tehát több rövidet, meg mellé 4 sört azt megoldandó gondként kell kezelni.

2021. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Erről van Dr. Zacher Gáborral egy nagyon jó riport. Nem a mennyiség számít, hanem a gyakoriság. Ha mindennap megiszol 2 sört vagy 1 üveg bort, és ez rendszeres, akkor alkoholizmusról beszélünk, mert rendszeres. Ez bizony alkoholizmus. Aminek ugye több lépcsőfoka van. Nem csak az alkoholista aki huularészeg. Az is az akinek mindennap szüksége van arra az 1 sörre. Csak ugye ezt az ember nem akarja belátni. Mégegyszer csak ajánlani tudom Dr. Zacher Gáborral készült riportot. Keres rá és olvasd el.
2021. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

#3

Férfi létedre Te is tudhatnád hogy napi 1 sör semmit nem jelent, az alkohol egy bizonyos szintig az élet része, ahogy a dohányzás, napi 3 szál az semmi, de 15 szál nem is olyan hosszútávon maradandó károsodásokhoz vezet.

És akkor még nem beszéltünk az étkezésről sem, aki változatosan tud enni, vitaminra figyel annak nem oszt nem szoroz a sör.


Én nem védek senkit, de azért túlzásba se essünk azért mert 1 korsó vagy kettő.

2021. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Ahogy írtam ezt Dr. Zacher Gábor mondta. Ahogy mondta nem a mennyiség, hanem a gyakoriság a fontos. A rászokás a gyakoriságtól függ. Ha éveken át mindennap megiszol egy üveg sört, az már alkoholizmus abban az esetben, ha érzed a késztetést. Férfi létemre nem tudom, mert én igazán ritkán iszom alkoholt. Nincs rá szükségem.
2021. nov. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már akkor alkesz volt, amikor csak sörözött minden nap, innen már egyértelmű volt, hogy jönni fog a tömény is


Leginkább küldd el elvonóra

2021. nov. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyire tudja megtartani ezt a mértéket. Bár ha eddig is sörözött és 1-2 felest is bever már, akkor sanszos, hogy rákapott. Mi a párommal hétvégente szoktunk sörözni, kizárólag a szabadnapunkon, de én már néha ennyitől is alkesznak érzem magam és néha inkább kihagyok egy-egy hetet, mert konkrétan a hét közepéig fáradtnak érzem magam tőle. Mondjuk én 3 sörtől berugok, szóval nagyon nem mindegy kinek mit jelent ez a mennyiség. Ne aggódd azért túl, de ha hosszútávon nem változik a helyzet, beszélgess el vele. 24/L
2021. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!