Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az ital keverèsnek számit ha...

Az ital keverèsnek számit ha 2 különböző sörfajtát iszok ?

Figyelt kérdés

Szerintem akármelyik sör ugyanúgy kèszül max az arányok másak

De aki többet tud ne tartsa magába



2021. nov. 24. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán az alkohol, alapanyag és cukortartalom eltér, akkor már igen.

🥴

2021. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem, feltételezve "sima" világos söröket.
2021. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ismerek több olyan embert, aki ha keveri a söröket, akkor másnap gondja van belőle. Akkor is, ha egy típusú és nem nagy mennyiség. Persze biztosan egyéni érzékenység is mérvadó.

Saját tapasztalatról nem tudok, én nem vagyok igazán sörös.

2021. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
74%

A "keverés" ebben az értelemben igazából két problémát takar:


1. különböző ízű italokat iszol, és a kétféléből több esik jól, így túl gyorsan és/vagy túl sokat iszol – persze, hogy másnaposabb leszel


2. töményebbet zavarsz le hígabbal, több adag ital egyszerre zúg le a belekbe – hirtelen leszel részegebb, persze, hogy másnaposabb leszel


A kétféle sör az 1. pontot érintheti.


Ha tudod, hogy mikor mennyit bírsz és ésszel adagolod, akkor ötfélét is lehet inni egy este. Hogy a különböző összetételű italok együtt alapvetően rosszabb másnapot okoznak, annak kevés vagy semennyi jelentősége nincs.

2021. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy a 4-es mondja. Ez a keverés dolog egy jó nagy mítosz. Teljesen mindegy, hogy 3 whiskyt iszol vagy 1-1 whiskyt, vodkát és tequilát. Csak józan ésszel gondolj bele, mi miatt lenne rosszabb. Főleg a sörök esetében. Gondolom hétköznapi sörökről beszélünk, egy soproni meg egy borsodi ugyanolyan híg, vizes lötty mindkettő.
2021. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Számtalanszor csináltam már olyat, hogy csak olyan italok voltak, amiktől tudom, hogy "soha" nem leszek másnapos (kivéve persze éhgyomorral végigtolva az estét nulla plusz vízzel, meg ennek fokozatai). Azokat nem különösebb gond váltogatni. Tegyük hozzá, borozni nem szoktam...
2021. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy milyen sört iszol.


Magyarországon nem elérhető sörbrand, ezért lényegtelen melyik, de ismerek olyan nagy, nemzetközi márkákat, amiből ha 2 üveggel iszok, másnap széthasít a fejem (sajnos többször megpróbáltam), mivel kukorica, és rizs van benne, ami elvileg nem tökéletesen erjed le.

2021. nov. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem tökéletesen erjed le"

Inkább a kozmaolajok (=hosszabb láncú alkoholok) és az eleve acetaldehides dolgok csinálnak ilyet, teljesen mindegy a kiinduló gabona. A malátázatlan gabonák hozzáadása is bizonyos százalékban teljesen mellékhatás-mentes, amíg az alapmaláta és az élesztő teszi a dolgát. Minden másra ott vannak a hozzáadott enzimek, amik helyesen adagolva szintén nem ördögtől valók, amennyiben a cél, amihez feltétlenül szükségesek, a fogyasztó szempontjából is bír némi értelemmel, és persze ha ez a bizonyos "értelem" nem a végfelhasználói árról szól.

2021. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8)

Köszönöm, nem tudtam, érdekes!

2021. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!