Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholnak van-e hatása az...

Az alkoholnak van-e hatása az IQ-ra?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Csökkenti, de ez evidencia.
2021. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Bárki beírhat valami komolyan hangzó okosságot, az az igazság, hogy nem értjük még az emberi agyat teljesen (se semmit az emberi testben tulajdonképpen), ezért semmit sem tudunk biztosra.

A fejlődő szervezetnek jót biztosan nem tesz, sőt, de hogy utána mik a pontos hatásai, és mekkora mennyiségtől jön a kártékony a hatás, kérdőjel.

2021. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Alain Delon ***** válasza:
83%
Hosszútávú hatása a szellemi leépülés. Mondjuk ez nem napi egy felestől van, hanem napi sok felestől, sörtől, bortól.
2021. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen. "Közvetett hatása miatt az alkohol rendszeres és nagy mennyiségű fogyasztásának az agyban és más szervben is káros hatása van. Okozhat például Wernicke-Korsakoff-szindrómát, amely az amnézia súlyos alkoholistáknál elforduló formája. A háttérben a B1-vitamin hiánya áll, és olyan mértékű szellemi leépüléshez vezethet, hogy a beteg nem találja a kijárati ajtót sem egy szobában."
2021. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert most toltam le 3 jó nagy pohár bort viszonylag rövid idő alatt, majd feljöttem Gyakorira, s szembetalálkoztam ezzel a kérdéssel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1147..

A tesztet ki is töltöttem, 105 lett. A pár évvel ezelőtti (hasonlóan random internetes) IQ tesztem száz-tizen-valami lett. De akárhogy nézzük, a 100 az átlag.


Innen meg eszembe jutott, mikor belekötöttem az egyik szaktársam kérdőívébe, hogy "rám egyik opció se igaz". A válasza erre amúgy az volt hogy "olyan nincs".

(Milyen hatásokat vált ki önből az alkohol?

Jó kedve lesz,illetve bulizik

Agressziót

Rossz kedvet

Érzékenységet

Mindet össze vetve,valamilyen formában)


Érzem, hogy a reakcióidőm lassabb, enyhén zsibbadt a kezem, meg a mozgásom is bizonytalan, de van annyi lélekjelenlétem, hogy pl ezt a választ is átolvassam, hogy ne legyen helyesírási hiba benne. Szóval szellemeileg túl józan vagyok... A hangulatomat nézve meg tényleg semmi változás nem történt.



Így viszont a helyesebb kérdés az lenne, hogy "A nem rendszeresen fogyasztott, nagyobb mennyiségű alkoholnak van-e hatása az IQ-ra, vagy a szellemi képességekre?"...

2021. dec. 3. 16:31
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
A nem rendszeresnek elvileg nincs. (mondjuk ez sem igaz így, láttam hogy pár pohár pancsolt szar miatt kórházba került ismerős.... Vagyis attól függ mit és mennyit iszol)
2021. dec. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Igen , extra jó neki . Minden kimagasló képességű színész feltaláló sportoló szinalkesz volt és lesz . Plusz gratis a fogakat sérót is ápolja .
2021. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

#8#

Az említett embereknél az alkohol tudat módosító hatása a lényeg, felszabadítja a gondolkodást - vagyis olyan érzetet kelt, de attól nem lesznek intelligensebbek.

Az alkohol a mennyiség, minőség, és a fogyasztója állapotától függően okozhat egymással ellentétes tüneteket.

Kis mennyiségű alkohol hatása lehet a felszabadultság érzés, jókedv, lazaság, de kiválthat szorongást, depressziót is.

A kettő között nagyon keskeny a határvonal, sok művész tragédiája mögött az alkohol fogyasztás vagy még rosszabb esetben a kemény drogok is ott vannak.

Az alkohol rontja a reakció időt, ugyanakkor hamis biztonságérzetet, indokolatlan magabiztonságot kelt, ezért tiltják sok országban az ittasan vezetést, de egy művésznél a magabiztosság felszabadító érzés lehet.

Az alkohol élettani hatása, hogy pusztítja az idegsejteket az agyban, amelyek száma a születéskor meghatarozott, nem lesz több, nem újulnak meg.

Egy boxolónál a fejre bekapott ütés, de még egy labdába fejelő futballista is veszít néhány agysejtet, ami idős korban lehet hiányozni fog.

Az alkohollal is hasonló a helyzet, évek, évtizedekre előre senki nem lát el.

Ezzel nem oda akarok kilyukadni, hogy egy korty alkoholt se igyunk, de a felszabadultság, lazaság érzete nem attól van, hogy megnőtt az IQ az alkohol hatására.

2021. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Az egót növeli,az IQ-t csökkenti.
2021. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

"Csak azért kérdezem, mert most toltam le 3 jó nagy pohár bort viszonylag rövid idő alatt, majd feljöttem Gyakorira, s szembetalálkoztam ezzel a kérdéssel: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1147..


A tesztet ki is töltöttem, 105 lett. A pár évvel ezelőtti (hasonlóan random internetes) IQ tesztem száz-tizen-valami lett. De akárhogy nézzük, a 100 az átlag."-


Az még nem tűnt fel, hogy ezeken a teszteken végül mindenki zseni, de valahogy mégsem kopogtatnak másnap síró-rívó öltönyös emberek az ajtódon, hogy legyél végre Mensa-tag?! 🤣

2021. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!