Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta mennyi az a pia...

Naponta mennyi az a pia mennyiség, amit hosszútávú máj károsodás nélkül elfogyaszthatok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
1 db diannas cukorka :)
2022. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Napi egy-két pohár bortól vagy üveg sörtől semmi bajod nem lesz, de rossz helyen kérdezed, mert itt már látens alkoholistának számítasz akkor is, ha napi szinten elmész egy kocsma előtt.
2022. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most pont annyit iszok, kb. egy sört naponta.

Némelyik nap aztán semmit, de kb. kéthetente egy üveg bor is lemegy.

2022. jan. 20. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Pont attól alkoholizmus, hogy naponta, megszokás szerűen iszod. Egyébként tényleg a napi egy pohár vörösbort szokták emlegetni
2022. jan. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Engem nem a cimke érdekel, nem azt kérdeztem alkoholizmus-e.

Hanem a MÁJAT mennyire károsítja hosszútávon.

2022. jan. 21. 08:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de a majádnak van egy kapacitása amit "bír" sokmindenitől függ. Ez olyan, mint az az autó vagy motor amit minden körülmények között minden nap szabályzásig forgatva használnak. Ha csak kis mennyiségeket viszel be ( 1 sör, 1 pohár bor esetleg 1 pálinka ) abból baj nem nagyon lehet. A baj akkor lesz, ha huzamosabb ideig ( akár évek) minden nap talicska részegre iszod magad, mert a májadnak is kell regenerálódni, pihenni, stb. Sima logika...

Az meg, hogy alkoholizmusnak mi számít... szerintem az, ha már anynira "piához" akarsz jutni, hogy testi tüneteket produkálsz de az már a plafon lesz. Ide nem kéne eljutni. Az, hogy hetente 1x bemákolsz, vagy 2 havonta 1x esetleg naponta megiszol 1-1 sört vagy egy pohár bort attól még nem leszel az. A baj az, ha vágysz rá, ha nem tudsz másra gondolni, csak az ivásra. Sok esetben nem is az ivás ami érdekes, hanem amit el akarsz vele érni. De ez már egy másik történet....

2022. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
71%
Ne kezd el tapasztalat 26 f alkoholista. En ittam a szorongasomra a depressziomra mentem is fel ev utan detoxba ahogy kijottem rogton be is rugtam ez ment egy darabig is. Aztan mar mikor felkeles utan egy ket oraval hulla reszegen okadtam es kianytam a piat mert mar a gyomrom se birta es kezem remegett 200as vernyomas stb az mar baj volt... en se gondoltam regebben hogy ez lesz meg igy lepusztulok de igy jartam.
2022. jan. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mentál Addikt Konzult Iroda válasza:
24%
A kérdés mögött azt érzem, hogy de jó lenne büntetlenül és következmények nélkül inni:) A tapasztalat azt mutatja, hogy 1 egység (2cl égetett szesz vagy 1dl bor vagy 4 dl sör) elfogyasztása naponta nem okoz függőséget és eü-i problémákat, DE egy héten kettő nap kihagyással értve. Azaz 5 nap után 2 nap szünet.
2022. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Wikipédia szerint az alkoholfogyasztás egészséges felső határa férfiaknál 21, nőknél 14 egység hetente.

1 egység = 1 pohár sör, vagy 1 dl bor, vagy 3 cl tömény.

Tehát hetente 14-21, az naponta 2-3 sör, szóval napi eggyel bőven jó vagy. Hetente 1 üveg bor is, csak egyrészt nem feltétlenül a sörrel együtt, másrészt nem mindegy, hogy 1 hétig tart ki a bor, vagy hetente egyszer 1-2 nap alatt megiszod az egész üveggel!

Amíg józan vagy, tisztán emlékszel mindenre, berúgás helyett a spicces állapotnál nem mész tovább, addig a májadat sem károsítja maradandóan, tud regenerálódni!

2022. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!