Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Penny lecserélte a Ranch Wood...

Penny lecserélte a Ranch Wood 40% bourbont egy fehér címkés John Reed 34,5%-os whiskyre. Kóstolta már valaki?

Figyelt kérdés

Ranch Wood:


A Ranch Wood eredeti Kentucky bourbon whisky volt, egy német szupermarketes whisky tesztben az első helyre tették.

Teljesen fehér Jim Beam íz volt.


John Reed:


Magyar cég gyártja, link hozzá:

[link]


A John Reed bourbon ízvilágot idéző, telt aromájú italspecialitás.


Az ár nagyjából maradt ugyan az.


Szóval kaptunk egy jóval gyengébb alkoholfokú, kommersz magyar bourbon utánzatot.


Köszönjük Penny!


Valaki vett már ilyet?



2022. márc. 8. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Penny elegge ar-erzekeny vevokore a leheto legolcsobbat keresi, ennyi.
2022. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
"gyengébb alkoholfokú, kommersz magyar bourbon utánzat" Örülni kéne neki. Óvják az egészségünket, és még csak nem is kerül többe. Amúgy egy undorító pacsmag. Ajándékba kaptam egy üveggel, nagy fintorgások közepette megittuk, de nem fogunk rászokni.
2022. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy undormány, mint a Joe Black, ami a győri likőrgyár “whisky”-je, de köszi a megerősítést.


Az, hogy örülni kéne neki gondolom csak a vicc része volt.

1) nem az egészségünket óvják, hanem direkt az alacsonyabb adósávba csúsznak le a szeszfokkal,

2) de pont hogy többe kerül, mert “kiherélték”, egy vicc lett, és ez így ebben a formában 2 ezret sem ér(ne)..


Ám igaz, a penny eléggé ár érzékeny, ezért beáldozza a minőséget is. Én is ár érzékeny vagyok, de azért ez már túlzás. Nagyon korrekt volt ár/érték arányban. Inkább emelték volna meg 200 ft-al.

2022. márc. 8. 19:32
 4/8 Phoney ***** válasza:

Valszeg azért cserélték le, mert ilyen árkategóriában nem kapnak többé rendes bourbönt. Ezek a német áruházláncok mindig a lehető legjobb rövideket adták az alsópolcos árért, de ennyiért már sehol nincs kentucky bourbon.

Egyre nagyobb a globális kereslet, az eredeti Jim Beam-et is már 7 éve lebutították erre a "sajátmárkás" szintre, onnantól borítékolt volt, hogy az ugyanolyan jó olcsóbourbon át fog vándorolni a márkás palackokba.

2022. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szomorú, hogy ez a tendencia, de igaz lehet.

Lassan ott járunk, hogy 5 ezer alatt csak ízesített bóvli szeszt fogunk kapni, minden tömény italtípusban.

Ha pedig majd valódi kell, fizess 8-10 ezret.


Régen, mikor szörnyülködve vetettem pár pillantást a coop/cba boltok töményes polcaira, hogy mi ez a sok drága noname vacak pia, rajta nagybetűkkel, hogy "ízű szeszes ital", akkor azt gondoltam, hogy ez a hülye alkeszok piája, egy olyan rétegé, akinek mindegy hogy mi, csak a szeszfokot nézi egy üvegen, vagy már azt sem, csak legyen benne, és lehetőleg ne vakuljon meg egyből. És ez a réteg nem fog növekedni, így a polc és a kínálata sem.

De hogy lassan mindenhová betör ez a szint, az nagyon lehangoló.


Nem baj, másik kedvencem a gin, ott még lehet halászni az avarosban 3-4 ezerért. :)


Csak halkan jegyzem meg, hogy persze a győri likőrgyár már ide is betört a kommersz ginnel ( [link]

A "szar, de legalább drága is" szlogent igazán kiírhatták volna a honlapjukra. :)

2022. márc. 10. 13:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alkohol luxustermek, es ha dragallod, nezd meg barmelyik skandinav orszagot hogy mi penzeket kernek el a szeszert. Nem kotelezo vedelni, meg kevesbe kotelezo tomenyet vedelni, ennyi.
2022. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem ennyire egyszerű a dolog.


Nyilván nem kötelező se venni, se vedelni. Viszont sokan vannak, akik kulturáltan szeretnének minőségi alkoholt fogyasztani néhanapján, esetleg ünnepek alkalmával, netán ajándékba viszik csak. De akkor nem egy pancsolt valamit fognak venni, hanem elvárnának a pénzükért egy minimális minőséget, pl. ne csak névleg legyen whisky vagy rum valami.


A skandináv piák árát meg majd megnézem, ha annyi lesz a bérünk mint nekik.

2022. márc. 10. 15:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ha csak "vedelni" szeretném, pont nem jelentene problémát hogy drágul a valódi, ha van helyette olcsón valami fos, ami ugyan úgy üt, és ezzel maga a kérdés is értelmét vesztené, tehát ki sem írtam volna.
2022. márc. 10. 15:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!