Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Időszakonként rám jön az ihatnék. Elkezdek inni, legutóbb pl. ősszel, megittam egy üveg vodkát három nap. Utána egy üveggel megittam két kap egy darabig. Aztán már fél litert ittam egy este. Ez ment 1-2 hónapig, aztán semmi, eszembe se jutott berúgni. Ez van már jó pár éve, hogy jön egy időszak, általában az ősz és elkezdek inni. 27 vagyok.
2022. ápr. 26. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha tobb honapja nem ittal, ketlem
2022. ápr. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 franciasrac ***** válasza:
14%

Én többet iszok nálad és nem vagyok alkoholista tehát ezért ne aggódj :)

Senkinek sem árt olykor inni 😊

2022. ápr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez minimum a "problémás ivó" esete (létezik ez a kifejezés).

Azért, ha valaki 1-2 hónapon keresztül minden nap elég jelentős mennyiségű alkoholt megiszik, arra nem lehet azt mondani, hogy teljesen rendben van az úgy, hogy utána hónapokon keresztül nem iszik.

A problémás ivó veszélyeztetett abból a szempontból, hogy abból később (évek alatt) kialakulhat alkoholizmus.

Érdekes adalék, hogy általában ősszel jön a kérdezőnél ez az ivós időszak, nem vagyok pszichológus, de nem kizárt hogy oka van annak is, talán stresszoldóként alkalmazza az alkoholt (ősszel sok emberre rátör a stressz, és lehet nem is tud róla, csak egyszerűen rossz a kedve), arra viszont nagyon nem jó hosszú távon.

2022. ápr. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom a nyár utáni bezártság, esetleg társasága sincs, így magány miatt lehet.
2022. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3: gondolom depressziót akartál írni, nem stresszt
2022. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják binge drinkingnek, és nem, nem egészséges.


Nem minden alkoholista hozza azokat a klasszikus tüneteket, de ettől még ez is az alkoholizmus egy formája.

2022. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!