Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tudom ciki,de mik számítanak...

Tudom ciki,de mik számítanak jó márkának vörösbor, illetve fehérborban?27/F

Figyelt kérdés

2022. júl. 29. 11:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ez engem is érdekel, a párszáz forontostól a 8 ezres kategóriáig ittam már sokfélét, de egyik sem volt olyan jó, mint a saját házi.

Szóval aki tud jót azt megpróbálnám.

2022. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, egy márkán belül is különböző fajták és évjáratok különbözőek lehetnek. Na meg persze hogy neked mi ízlik azt ki tudja rajtad kívül :-) Volt, hogy mindenkinek ízlett egy bor nekem meg nem és fordítva is.
2022. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne ciki?53 éves vagyok és én se tudom...
2022. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Vörösben villányi borvidék borászataival nem lehet nagyot tévedni.
2022. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget...
2022. júl. 29. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki ilyeneket ír, mint a négyes, hogy egy adott régió adott színű borai a jók, arra ne hallgass, mert lövése sincs a borokról. A villányi vörösek minősége az ihatatlan lőrétől a nagyon finomig terjed.

Picit konkretizálhatnád a kérdésedet mondjuk az árkategóriával. Van olyan bor, ami 1500 ft-ért nagyon jó, van ami a 10 ezres kategóriában jó vagy pont gyenge.

2022. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

6: nem hülyeség. Villány a vörös borról híres. Pl. Sopronit soha nem innék.

Persze nem jó az összes pincészet összes bora, de ez igaz mindenre.

Viszont jó kiinduló alap, ha Villány környékéről választ egy ismertebb pincészetet. Az biztosan nem lesz pár száz forintos Dankó és társai, meg nem is egy sz-r soproni kékfrankos.

2022. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ennyi a mérce, hogy ne Dankó legyen, akkor oké. Azért engedd meg, hogy valakinek ne onnantól számítson jónak egy bor, hogy nem Dankó. :)


Egyébként nagyon nem jó kiinduló alap, sok ismertebb pincészet csinal

2022. júl. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon nem jó kiinduló alap, sok ismertebb pincészet csinál moslék bort, amit csak a neve ad el.
2022. júl. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 librikus ***** válasza:
64%
Nem tudom mikből kotyvasszák össze a Dankót, de nekem ízlik.
2022. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!