Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tegnap lefekves elott ittam...

Tegnap lefekves elott ittam egy fröccsöt tvzes kozben, kb 2 dl bor 1 dl szénsavas ásványviz (nem volt szódam). Ma reggel óta fáj a fejem. Ennyire ne birnam már az alkoholt? 43/f

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igyál vizet.


Meleg van, ki van száradva a tested, és az alkohol még pluszban dehidratál.

2022. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Koszi. Elvileg iszok eleget meg ment egesz este a legkondi, nem volt meleg.
2022. aug. 15. 11:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármitől fájhat a fejed.
2022. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejfájas sok mindentől előfordulhat, nem biztos, hogy a fröccstől.

Nem vagy mostanában kimerült? Sokakat érint ugyanis a hőkimerültség, én is rohadt fáradt vagyok, hiába alszok rendesen.

2022. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz minőségű vagy "pancsolt" volt a bor.

Esetleg objektíven jó minőségű, csak a te szervezetednek nem tetszett.


Én már jártam úgy, hogy egy pohártól már fájl a fejem, de olyan fajtát is találtam, hogy egy üvegtől sem volt semmi.


A bor (különösen a vörösbor) nagyon sokféle kémia összetevővel bír.

Kén, csersav és még rengeteg más. Ezek nagyrészt nem veszélyesek (sőt van, ami egészséges), de megeshet, hogy kicsit megfájdul a fejed tőlük.

A jelenség "vörösboros fejfájás" néven ismert.


Legközelebb vegyél másfajta bort és eleve a kicsit drágábbak közül válogass csak. Mai áron (ilyen infláció mellett ami most van) 1500-2000 Forint alatt nem nagyon lehet boltban normális bort venni.


Házi bor lehet (kis, nem üzletszerűen ezzel foglakozó embertől), hogy van olcsóbb is, de ezeknél még inkább ingó lehet a minőség.


Azért, ha csak egy pohár volt, és csak másnap jött előtt a fejfájás, akkor persze tényleg akármi miatt is lehet, ahogy mások is írták, véletlen egybeesés is lehet akár.

2022. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az alkohol hatása,,hogy hamarabb kiszáradsz, több folyadékot kell pótolni, ennyi. A legtöbb másnap is amiatt van, mert kiszáradást okoz ...
2022. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A légkondi nagyon szárítja a levegőt. Nekem már önmagában az elég lenne a fejfájáshoz.
2022. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#5 koszi a tanacsokat. Egri bikaver vorosbor, a kupakos verzio. Ki van emelve a cimken hogy szulfitokat tartalmaz, ami ugye okozhat fejfajast. De nem akarom lehuzni, lehet nem ettol volt. Legkozelebb kiprobalok egy masik markat.
2022. aug. 15. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:
kellő folyadék fogyasztás nélkül fájni fog a fejed, mindegy kb mit iszol ...
2022. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem iszol meg egy nap 3 liter folyadékot, akkor bor nélkül is fájni fog a fejed
2022. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!