Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyí a normális sör adag...

Mennyí a normális sör adag ami még nem károsítja a szervezetet?

Figyelt kérdés
Én nem iszom, de tudomásom szerint a rendszeres alkohol fogyasztás káros, viszont sokan naponta isznak. Ez nem káros? (nem hordó számra hanem a tv előtt 1-2 üveg stb)
2010. szept. 24. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Aki minden nap iszik, azt már alkoholistának tartják. Egyébként ha naponta csak egy keveset iszol (nem mindegy persze, hogy miből), az még egészséges is lehet. Napi egy pohár talán még nem vészes :)
2010. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
1-2 sör minden nap úgy tudom már képes kialakítani függőséget. Azt nem hiszem, hogy önmagában káros, de szerintem nem jó dolog a függőség, meg minden embernél más eredménye lehet, sokaknál ez az első lépés az alkoholizmus felé.
2010. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

1-2 sör max. mentális függőséget okoz, szervileg még semmi ilyen nem történik. A sör 3-5%-os, 0,5-1L nem oszt, nem szoroz, még ha napi rendszerességgel van, se.

A károsság a sör esetében két összetevőből áll, ugyanakkor van pozitívuma is. Egyrészt a sok folyadék komolyan dolgoztatja a veséket, ami abszolút nem baj, sőt. Másrészt viszont komoly kalória van benne és hízlal. Valamint az alkohol, ami ténylegesen kismértékben pozitív hatással van a vérnyomásra, cukorra, emésztésre, ergo "egészséges". Nagyobb mértékben viszont mindent roncsol. Azthiszem, ez a nagyobb mérték a napi rendszerességgel elfogyasztott 4-5ü sör, vagy több.

2010. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

1-2 üveg sör naponta szerintem még jó, alkoholtartalma nem sok, viszont tele van ásványi anyagokkal, folyadékpótlásnak jobb mint a víz, pont az ásványanyag tartalma miatt (vérvétel után is sört ajánlanak inni)


persze aki naponta megiszik 5-6 liter sört az már nem egészésges, de 1 liter sztem még határon belül van

2010. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
mármint véradásos vérvételre gondoltam, mivel ott asszem fél liter vért csapolnak:), bár ez lényegtelen a kérdés szempontjából.
2010. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:
100%

...igazából az alkoholizmus nem arról szól hogy mennyit iszol, hanem egy betegség.


Az orvostudomány állása szerint naponta elég sok szeszt lehetséges meginni alkoholizmus kialakulása nélkül. Az emberek meg azt nevezik alkoholistának, aki hozzájuk képest sokat iszik.


Alkattól függ, engem pl elég hamar leépít napi 2 sör. Mondjuk én a rendszeres kávézástól is széthullok, nem is iszok semmit napi rendszerességgel.

2010. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A férfiak naponta 2 a nők 1 egységnyi bort (aminek általában 12 fok az alkoholtartalma) ihatnak, és egy egység =1,5 dl.Tehát szerintem napi 1 doboz sörtől semmi bajod sem lesz.
2010. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BeerHunter ***** válasza:
81%

Ezek az "ajánlások" sokat érnek. Ne mondja nekem senki, hogy a 100 kilómmal és 2 méteremmel ugyanazt műveli egy liter sör, mint egy 50 kilós emberkével...

Én azt mondom, hogy ami jól esik, az nem árt.

Minőségi piától (főleg sörtől) nem hinném, hogy sok ember lett alkoholista vagy halott.

2010. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-3 naponta egy egy üveg radler a másfél százalékos alkoholtartalmával kb 2-3 szem konyakos meggynek felel meg.


Heti egy üveg rendes sör.


Szerintem ez még így abszolút nem káros, sőt mondhatni jót is tesz!

2010. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Utsó vagyok szóval szerintem ez kevésbé káros mint az aki minden nap ezeket aműszínezett kólákat meg cukros üdítőket issza plusz még olcsóbb is ha ezen kívül csak vizet iszik.
2010. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!