Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Normális, hogy undorodom az...

Normális, hogy undorodom az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert az ismerőseimet elnézve, amikor összejövünk, akkor isznak rendesen pálinkát, likőrt, rumot, bort, sört, vodkát.

Amikor én CSAK megszagolom a pálinkát, elrántom a fejem, és kiráz a hideg, és az orromban is érzem azt az erős szagot, és rosszul leszek.

És sok ismerősömet elnézve megisszák a pálinkát, és látszik az arcukon, hogy rossz, vagy marja a torkukat, de ennyi. SŐT!, még a pezsgő ízért is gyŰlÖlöm, és a sör ízét se szeretem!!!

Én meg rosszul vagyok egy pálinka, vagy likőr szagától. Egyszer próbáltam likőrt inni, de ahogy hozzá ért a nyelvem, egyszerűen olyan rosszul lettem, meg a fejem is meg fájdult, és nem bírtam lenyelni sehogy nem ment le a torkomon.

Nem érzem azt, hogy nekem most alkoholt kéne innom, csak még senki nem mondta volna, hogy volt már úgy, ahogy én.

Mitől lehet?


2011. ápr. 30. 22:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy allergiás vagy az alkoholra. Ez most nem vicc am komolyan lehet hiszen minden ember másra érzékeny és senki szervezete nem azonos módon reagál a dolgokra.. Ha nem megy ne erőltesd :D nem feltétlen az a lényeg egy összejövetelen:D
2011. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mást szeret és mást nem szeret. Te az alkoholt nem szereted. És?
2011. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Mindenki mást szeret és mást nem szeret. Te az alkoholt nem szereted. És?"

Azért furcsa, mert még SOHA SENKITŐL nem hallottam azt, hogy "Én nem szeretem az alkoholt."

2011. ápr. 30. 22:34
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
én sem különösebben szeretem az alkoholt, bár eddig nem sokat kóstolgattam. Pedig 17 vagyok, elvileg most kellene ebbe belevetnem magam, de undorodom a legtöbbtől.
2011. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
az emberek azért isszák a szeszt mert menő, aztán meg azért mert buli van, aztán azért mert vége a munkának, aztán azért mert reggel van. szerintem teljesen normális, eleinte én sem kedveltem, vágtam hozzá a fejeket, de utána megtudtam hogy milyen a jó bor, a jó sör, a jó pálinka. ha nem ízlik, senki nem kényszeríthet rá hogy megidd
2011. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Phoney ***** válasza:

Amitől undorodsz, az valószínűleg a rosszul megcsinált alkoholok mellékíze és szaga. Az úgynevezett "boríz", "pálinkaíz", "pezsgőíz" tipikusan csak mellékízek, amit igazán minőségi változatban nem találsz meg. Sajnos az alkohol luxuscikk, és DRÁGA. A magyar ember meg szegény, és inkább megpróbálja megszeretni a rossz ízeket, mert különben ugye nem ihat...sokan nem is tudják, hogy lehetne finom is.


Háznál készülnek néha jó italok, de a felső kategóriát talán 100-ból 1 amatőr képes megütni akár borról, akár pálinkáról van szó. Talán még a házisör áll a legjobban.


Olyan embert amúgy még nem láttam, aki semmilyen alkoholt nem szeret. Csakhát ez nehezen derül ki, mert kinek van pénze az összes minőségi italt végigkóstolni...

2011. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül én is rühellem. Azzal kezdődött hogy volt egy full alkesz apám, meg nagybátyáim.

A páleszt én se bírom rossz nézni, ahogy azt az erős maró vackot ledöntik.

Az egyetlen amit hajlandó vagyok meginni az a finom édes vörösbor de abból se megy több egy decinél mert égeti a gyomrom. De nálam egy üveg vörösbor hamarabb pimpósodik meg mint ahogy meginnám.

2011. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 t.n válasza:
koktélokkal próbálkoztál már? pl egy lightos mojito egy nyári estén. :) (ha szereted a limonádét, akkor ez lecsúszna) szerintem baromi finom és az alkoholt sem érzed annyira a koktélokban, pont ezért veszélyesek. egyébként meg valóban...ami nem megy, azt nem kell erőltetni. mi bajod származna abból, hogy te nem iszol alkoholos italt? semmi.:) megkíméled magad egy ótvar másnaptól.(elsősorban) :)
2011. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést és a kifejtését. Dettó ez van velem...mindig próbálják rám erőszakolni, de én nem vagyok hajlandó megkóstolni semmilyen piát Rosszul vagyok a szaguktól is....maradok a jó öreg 100%-os almalénél:)))

19/F

2011. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt figyeld: Én nem szeretem az alkoholt. Egyáltalán nem. Se az ízét, se a szagát, a hatását meg el sem akarom magamon képzelni. Mar, a sör keserű, a pálinka már az orromat is égeti.


Aztán mégis szép nagyra megnőttem.

2011. ápr. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!