Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak én csinálom ezt?

Csak én csinálom ezt?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve elkezdtem szeszesitalokat vásárolni.

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok alkoholista.

Leginkább nyáron iszok meg pár sört ha olyan kedvem van, de van hogy hetekig egyáltalán nem is iszok alkoholt.

Ha valami buliban vagyok akkor iszok kicsit többet is, ilyen még csak 1x volt idén.

Tehát sokszor hetekig nem is gondolok semmiféle alkoholra, ezért sem lehetek alkoholista.

Viszont ahogy írtam az elején, néha amikor meglátok valami jó ajánlatot a boltban, akkor lecsapok rá.

Így összeszedtem bő fél év alatt néhány liter piát - csak töményet - pl. whisky, rum, gin...

Ilyeneket.

És azzal indokolom magamban, hogy 5000Ft-ért adták a 0,7l Jameson whiskey-t, kár lett volna otthagytni.

Tehát így összejött már egy csomó pia és egyiket se bontottam meg.

(Levittem mindet a testvérem pincéjébe a borok mellé.)

Ott állnak és szerintem 10 év múlva is érintetlenek lesznek.

A legtöbb vásárláskor azt mondtam magamban, hogy jó lesz majd valami alkalomra, pl szülinap vagy akármi.

De ha szülinap van, akkor a család saját pálinkáját isszuk, mert az is kiváló minőségű és nem is 8-15 ezer Forintba kerül literenként mint amiket én veszek.

Tehát ilyen "szarokat" gyűjtögetek, de magam se tudom hogy minek.

De persze valószínűleg nem veszítek sokat, mert 10 év múlva úgyis jóval többet fognak érni mint most, szóval el lehet passzolni bármikor vagy odaadom valakinek ajándékba.



2022. aug. 29. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
NEm..Nekem is van vagy ~30 liter különféle tömény ital összegyűjtve.Nagy részük bontatlan.
2022. aug. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
65%

"mert 10 év múlva úgyis jóval többet fognak érni mint most"


Nem fognak, ez csak igen kevés italra igaz, és azok nem ebben az árkategóriában mennek. Ebben az árkategóriában az a jellemző, hogy 10 év múlva jó esetben is annyiért tudod eladni, amennyiért reálértékben megvetted. Tehát ha szerencséd van, akkor legalább az infláció ellen tartja az értékét, ha nincs, akkor azt sem.

Sok olyan rövidital-márka van (manapság főleg a whiskyk), amiből hosszú távon egyre gagyibbat palackoznak, és 10 év múlva nem találsz majd olyan vevőt, aki tudja, hogy a 10 évvel ezelőtti még nem volt olyan rossz. Mondjuk a mai márkás "alapwhiskyket" lassan már nincs hová butítani...

2022. aug. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 7üveg rum 4 whisky a szekrényben és két hete egy kortyot se ittam.

Más is csinálja így.

Jó akció volt rá ,más nem ajándékba jó lesz valakinek.

2022. aug. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem csak Te.

Tipikus proli szokás, hogy isszátok a vidéki rokonok ecetes pálinkáját, a tokaji aszú meg ott buggyan meg a szekrény tetején.

Az meg, hogy azt gondolod, hogy a végtelenül kommersz, alsópolcos, milliós tételben gyártott töményitalok majd 10 év múlva többet fognak érni...

2022. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hibásan fogalmaztam.

Tudom nem fog abszolút értékben többet érni 10 év múlva.

Viszont több forintot fog érni.

Tehát nem az ital értéke nő, hanem a pénzé csökken. És jobban járok ha most megveszem, mintha 10 évig tartanám azt a pénzt ami erre a célra van és akkor venném meg.

Igazatok van, nem nő a pia értéke.

A másik meg hogy nem ecetes a pálinka amit iszok, nincs belefőzve se az akvárium vize, se a tyúkszar

2022. aug. 29. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!