Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Létezik olyan "alkohol"...

Létezik olyan "alkohol" aminek nincs íze ? Olyan értelemben, hogy ha csinálok egy koktélt akkor legyen annyira naturális az íze annak a bizonyos alkoholnak, hogy a koktélt ne ízesítse át, ne uralkodjon rajta, ne nyomja el a gyümölcs ízét.

Figyelt kérdés

Vodkákkal próbálkoztam, és mindegyik koktélban (számomra) túlságosan is kiérezhető annak a vodkának az íze amit használtam.

Ezért inkább ízesített vodka volt, mint inkább koktél.

És ha tudtok olyat írni (azt megköszönném) inkább olyat szeretnék használni/kipróbálni aminek a lehető legkevésbé van "saját" íze.

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen.

Tehát amikor beleiszik az ember a koktélba, akkor érezze, hogy van benne alkohol, de az íz ne telepedjen rá...


Bocsi, hogy hosszú lett és egy kicsit zavaros, de nem vagyok otthon a koktélozásban, annyira az italokban sem, de kikevertem egy számomra nagyon ízletes ízt néhány gyümölcsből, s amikor egy kis vodkát raktam bele, akkor nekem nem nagyon jött be.

Igazából lehet ez az alkohol más is mint vodka, akármi, csak valami semleges íze legyen :D

De ha a vodka a leginkább ilyen, akkor márkát is nagyon szívesen fogadnék!


Köszönöm szépen! :)



2022. júl. 19. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok vodkát teszel bele.

Esetleg a gin

2022. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Erre találták ki a finomszeszt. Valamikor volt a Várda-Drinknek a Várda 70 nevű szeszesitala, ez 70%-os alkoholtartalmú, semleges ízű párlat volt, ilyen célra pont megfelelt, ám ezt sajnos már nem gyártják. De lehet még finomszeszt kapni, én is azt használom, ha semleges ízű alkoholra van szükségem, csak ehhez nekem nehezebb hozzájutni.
2022. júl. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert a natúr vodkából is van amelyiknek van egy kis sajátos íze, de ezeknek pl én nem vettem észre: kalinka, Royal. De pl a zubrowka nem jó koktélba szerintem. Meg az sem mindegy, milyen koktél, mert pl sex on the Beach koktélba nem szoktam érezni, pedig én finnyás vagyok, ha gondolod, írhatok receptet privátban 1-1 koktélra.
2022. júl. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fehér rummal is érdemes próbálkozni.
2022. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Tiszta szesz.
2022. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
#5 vagyok. Csak vicceltem! Nehogy tiszta szeszt önts bele!
2022. júl. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vodkánál nem nagyon van semlegesebb ital.Talán túl sokat tettél bele.Ha a 40%-os vodkát felhígítod 1:8 arányban mondjuk narancslével,akkor

csak enyhén lehet kiérezni az ízét.

2022. júl. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
100%

A vodka az törvény szerint finomszesz, szóval kár helyette ugyanazt ajánlani :)


Ha egy vodkás keverékben nem akarod érezni a vodkaízt, akkor több ízesítés és/vagy több cukor kell bele. Egyéni ízlés kérdése, hogy ki meddig érzi.


Limonádéval vagy szörppel könnyen lehet ilyet keverni, ha a szokásosnál sűrűbbre csinálod őket.

2022. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is megoldás. Pl

Sex on the beach koktélba nem 4cent grenadine legyen hanem 5.

2022. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!