Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a tudományos magyarázata...

Mi a tudományos magyarázata annak, hogy semmilyen mennyiségű alkohol egyáltalán nem hat az ember hangulatára?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy érdekes kérdésem van, ugyanis én mindig úgy voltam, hogy akármennyi alkoholt iszok, egyáltalán nem változtat a hangulatomon. Még ha annyit iszok, hogy már hányingerem lesz tőle, akkor se változik semmi, egy liter sör után ugyanolyan a kedvem, mint teljesen józanul.


Amúgy ritkán iszok, de ez érdekes, hogy miért lehet. Ha előtte sz@r kedvem volt, utána is az van, ha jól voltam és poénkodtam, akkor utána is, ha semleges, akkor közben is olyan maradok.


Úgyhogy akármilyen mennyiséget iszok, a hangulaton semmit nem változtat. Pedig mindenki másnál máshogy van; teljesen feloldódnak tőle, röhögnek végig, stb, de rám csak testi szinten hat. Mindig fura volt, mikor mondják, hogy "olyan jó kedvem lesz az alkoholtól", stb.


Mi ennek a tudományos magyarázata, mi működik nálam máshogy, mint a többi embernél?



2022. aug. 31. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy liter sörtől sok embernek nem változik semmit a hangulata.

Az alkohol különben sem olyan kedély-javító, hogy a rossz hangulatú embert vidám mókázásra ösztönözné.

Van egy periódus, amikor oldja a gátlásokat, ami nem is feltétlenül jó, de akár jó is lehet.

Attól is függ, hogy az illető mennyire bírja az alkoholt, de két sörben nincs akkora mennyiség, hogy attól elvárható legyen bármilyen hatás... persze, van olyan, aki már egy sörtől szédül.

A szükséges mennyiségtől függetlenül se várj olyan hatást az alkoholtól, hogy majd attól lesz jókedved... attól lesz jó kedved, hogy valóban jól akarod érezni magadat, az alkohol csak a gátlásokat oldja bizonyos mennyiség elfogyasztása után (mi nem is biztos, hogy jó dolog)

2022. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
A sör leszedál. Igyál pezsgőt, na az majd felvidít, ha mértékkel iszod.
2022. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg csak a bor meg a pezsgő javítja a hangulatot. A sör csak lazít egy kicsit. A tömény meg elviselhetőbbé teszi a rosszat.
2022. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!