Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fura kérdés,de Ti hogy szoktát...

Fura kérdés,de Ti hogy szoktátok a pálinkát inni? Egybe lehúzzátok a felest? Vagy kortyolgatva? Kísérővel vagy annélkül?

Figyelt kérdés
Engem sokan néha kinevetnek,mert én egy felest nem tudok egyszerre meginni,hanem kb 3 szorra. De csak úgy,ha üdítőt a számba veszek,rá a pálinka és mikor nyelném le megint üdítö! 26/L
2022. okt. 4. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Minek iszod, ha nem szereted, nem bírod?
2022. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyben, tisztán. De a feles helyett kevesebbet öntök. Ami kènyelmes, nem púpozza tele a szám. Utána sört szoktam inni.
2022. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
"Hivatalosan" szobahőmérsékleten kellene inni kortyolgatva, pálinkás pohárból. Ha valami különlegesebbhez jutok én is úgy szoktam, az átlagosakat amit már ismerek meg hűtőből, felespohárból, húzóra.
2022. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Azért kell húzóra inni, mert az alkohol nagyon gyors elpárolgása a szájüregben szabadítja fel az isteni zamatokat.
2022. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
kevesebb mint egy felest, nekem is túl sok, egy pohár vízzel öblítve egyből utána
2022. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy, mert az 1-es válaszoló elvét vallom. Nem szeretem és nem is bírom. Mindig visszautasítom. De én minden töménnyel így vagyok. 2 féle alkoholt tudok meginni: sör és pezsgő. Ezeket szeretem. Tőlem aztán ajánlgathatja mindenki a szűzlányokon érlelt pálinkáját meg a díjnyertes borát, nem iszom meg, mert nem szeretem. Se kísérővel, se nélküle, se kortyolgatva sem egészben. Ha valaki itatni akar, adjon sört vagy pezsgőt. Ha meg nincs, akkor jó lesz nekem az ásványvíz is :)
2022. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Egy korty.
2022. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Phoney ***** válasza:
84%

Az elmúlt 15 évben szinte soem vertem le féldecit egyszerre, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz, nekem az minimum 3 korty. Ez még akkor is így volt, amikor kimondottan sokat ittam.

Viszont nem kísérem semmivel, max. felváltva kortyolom sörrel, de nem azonnal ráhúzva.

2022. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Phoney neked ez azért módosulhatott mert az abszintvonalra szálltál nagyon rá, amit nem önt a többség egyből fullban az arcába
2022. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Phoney ***** válasza:
84%

ma 23:08

Egyrészt, az igazi abszint nem rövidital, hanem kb. 12%-ra hígítva isszuk, másrészt, sosem abszintból ittam a legtöbbet, mivel a rendes abszint mindig is elég drága volt. Rövidből ittam a legtöbbet (whisky, rum, brandy, pálinka, stb.), de sosem féldeciket satuzva.

2022. okt. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!