Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A vodka tonic az ugyanolyan...

A vodka tonic az ugyanolyan “proli” ital és abba a kategóriába tartozik mint a whisky kóla, meg a vodka narancs? A gin tonic meg eggyel kifinomultabb?

Figyelt kérdés

Amúgy semmi bajom ezekkel az italokkal, meg a prolikkal sem, nem szoktam pejoratív értelemben használni, remélem nem félreérthető így a kérdés…


A válaszokat előre is köszi!



2022. okt. 29. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Egyik sem "fejlettebb" mint a másik és az ár miatt sem mert a whisky még drágább mint a vodka de talán íztelenebb a vodka tonic és a sznoboknak ez jön be.
2022. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a vodka narancs a whisky kóla, azok ilyen (házi) buli italok, és főleg fiatalok isszák. Míg a vodka tonicot kérik kicsit kifinomultabb bárokban is és üzletembereknek sem feltétlenül ciki fogyasztani…

Abba kerül egyébként lime, ennyivel több mint a többi, illetve jobb helyeken nem sweps kerül bele, hanem olyan tonic ami akár 10X drágább.


A coca-cola viszont a kólák teteje, kultusza van, hiába vannak sokkal drágább és jobb kólák is, a cocát még a gazdagok is szívesen fogyasztják (főleg magában mint üdítőt)… Ennek ellenére a whisky kóla az nem a gazdagok itala, a nagyon drága és jó whiskyt azt tisztán isszák.


A gin tonic még egy szinttel feljebb van, ugyanis abba már nem csak gyümölcs kerül, de fűzszerezni is kell.

Gin tonicot nem nagyon isznak a fiatalok bulikban, viszont a leggazdagabbak is isszák, akar otthon (ha szeretik). Akár a főnöködet is lehet vele kínálni, míg mondjuk vodka naranccsal, vagy whisky kólával nagyon ciki lenne kínálni (persze ha nem tudod róla, hogy kifejezetten azt szereti)…

2022. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan, hogy proli ital. Ha valaki azt szereti akkor igya azt.
2022. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3.


Itt mindig mindenre ezt írják, mert ez a normális értékrend, de a valóság attól még nem ez.

2022. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Tonikból is nagyon sokféle minőség van, meg vodkából is. Attól válik igényesebbé, hogy miből rakod össze.


Amúgy a vodka íze szerintem nem annyira illik a tonikhoz, nem véletlenül ginnel szokás inni. A koktélkészítés is egyfajta gasztronómia, és lehet igényesen, ésszel és kreatívan művelni. Akinek csak annyi kell, hogy berúgjon, annak persze mindegy, és ez is elfogadható szempont.

2022. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
campari a nem proli ital!
2022. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 és narancs juice-szal nagyon jó koktél!
2022. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
igen, tudom! de nagyon drága!
2022. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide a campari? Amúgy én is szeretem, de az egy keserű likőr…


Drágának meg nem mondanám.

10.000 alatt van egy liter…

2022. okt. 29. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
9500 forint egy liter campari a kínaiban.
2022. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!