Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Forralt bort hogyan készítitek?

Forralt bort hogyan készítitek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Bor, ánizs, fahéj, szegfőszeg, citromhéj, narancshéj, narancslé.
2022. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szegfűszeg, bocs
2022. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vörösbor,ánizs,szegfűzeg,fahéj,egy kis kanál cukor még,és ahogy felfőtt el is oltom.
2022. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb mennyiségű vízben és/vagy borban készítem el az alapot, amibe a fűszereket belefőzőm. Majd a bor nagyobbik részét ehhez a már kész "teához" öntöm hozzá, és azt már csak melegítem, de nem forralom.

Nevezzenek alkoholistának, de úgy szeretem, ha a forraltborban marad alkohol.

2022. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 liter borhoz felforralok kb. 3 dl. vizet és abban kifőzöm a fűszereket, amik nálam rudas fahéj, szegfűszeg, szegfűbors, kardamom, narancshéj, gyömbér.

Mire elkészül, addigra marad a léből kb. 2 dl, leszűröm, keverek bele kis cukrot, ezt felöntöm borral és nagyjából 80 fokra melegítem.

Nálam ennyi.

2022. dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

#4: 👍👍👍😁


Szó szerint így csinálom én is.

2022. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is előbb vízben főzöm ki a fűszereket.Bors,szegfűbors,babérlevél,vanília rúd,fahéj,szegfűszeg,koriandermag.Majd hozzáöntöm a bort é kicsit összemelegítem.Cukrot azt minden decihez egy teáskanálnyit teszek bele.Van amikor a cukrot előbb karamellizálom.S utána öntöm rá a vizet.. stb.
2022. dec. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. dec. 4. 16:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!