Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol mérgezésem van?

Alkohol mérgezésem van?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 60 kg. Nem nagyon bírom az alkoholt, nagyon gyorsan lerészegedek. Megittam 4 21%os 250ftos felest, 1 dl 28%os Royalt és egy doboz sört. Otthon aludtam másfél órát és most szédülök és faj a fejem. Ezek alkoholmérgezésre utaló tünetek, vagy ha alszok egy nagyot minden rendben lesz?

2022. dec. 8. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha alkoholmérgezésed lenne, nem a GYK-ra írogatnál ki elgépelés nélküli kérdéseket, hanem eszméletlenül fulladoznál a hányásodban.
2022. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az igaz mondjuk, de azt hallottam, ha hányok, akkor kihányom az alkoholt így nem kapok mérgezést. Lehet hogy ez baromság.
2022. dec. 8. 23:23
 3/14 anonim válasza:
100%
Hidratáld magad vizzel, mivel az alkohol dehidratál. Fájhat ettől is a fejed
2022. dec. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Feküdnél a hányásodban kb, max berugtál. Holnap kis fejfájás. De abban a kórban vagy, hogy kb kitépik a karod aztán kinő. Addig örülj neki. 30-40 felett már kicsit tovább tart
2022. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

60kg-ra, ez még nekem is érdekes mennyiség, 30 évesen 62kg-hoz, aktív fizikai munka mellett. Erre számítanod kell máskor is, hasonló mennyiség mellett, akár más féle italokkal. Úgy 3-4 liter Dreher, ugyanezt produkálta volna, szóval ennyiben hasonlóan működik az alkohol. Anno jól sikerült tanulmányi eredmények zárásaként, meglátogattunk egy sörözőt szinte nulla tapasztalattal, és mint a cukrászdában, abból kértünk ami jól esett(máskor, más hangulatban, más helyzetben ez is fontos!)

Boros kóla korsóval, vodka narancs, még pár sör, utána már kiraktak minket a helyiségből, és nyár közepén már nem tudtunk magunkkal mit csinálni, akkor megfogadtam hogy italt soha, majdnem mentőt is hívtak hozzánk, de nem kértük. Késő este bírtunk haza menni, engem egy alapos pofon várt, amit akkor nem értettem, haragudtam érte, utána elmondta fater hogy majd ha szembesülök azzal az helyzettel, és nem várt idegességgel ami ezt kiváltja megértem felnőttként, mi miért történik. Mai világban lehet én is hasonlóképp reagálnék hisz ijedtemben nem tudnék másként reagálni, ezek komoly dolgok, amik miatt haltak már meg kamaszként...

Nem játék.


Osztálytársam 2 évet dolgozott életében, és a karácsonyi év záró bulijuk utána részegen hazafelé tartva esett bele, fűtéscső cseréje miatt kiásott mély gödörbe, gondolom elég szerencsétlenül, hogy úgy találták meg... 21 évesen.

2022. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért vagy szarul, mert kezd kimenni a pia. Lehetnek depressziós tüneteid, remegés, hidegrázás vagy épp melegség érzet. Sok alkoholmentes folyadék, lehetőleg víz és pihenés. Ha ég a gyomrod, egyél ami jól esik, de inkább sósat. Reggel zuhany segíthet felfrissülni.
2022. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokat kevertél és beütött . Igyál sok vizet, próbálj vissza aludni. Pár óra alvás és jobban leszel. Ha tudsz egyél is.

Holnap ha meg mindig faj a fejed, aszpirin, de most meg ne.

2022. dec. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
100%
Igyál vizet és aludd ki magad.
2022. dec. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Iskola időben, hát gratulálok. Nem irigylem szegény szüleidet.
2022. dec. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol mérgezés késői tünetei. Kovászos uborka, savanyított káposzta evés segíthet, mert a benne levő tejsav segít a mérgező acetaldehid lebontásában.
2022. dec. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!