Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem elég már a részegség...

Miért nem elég már a részegséghez napi fél liter házipálinka?

Figyelt kérdés
Anyám mostanában, főleg így ünnepek alatt sivalkodik, hogy ne igyak már annyit, elég lesz már. Én meg csak értetlenkedem, hogy de hát semmi bajom. Most ugranak be azok az eddig számomra hihetetlennek tűnő szóbeszédek, hogy egyesek napi 1-1,5 litert is különösebb gond nélkül lecsaptak.

2022. dec. 26. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá lehet szokni, mint minden addiktív anyaghoz.
2022. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
megnőtt a toleranciaszinted
2022. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ital hosszútávú végeredménye, és az emberre gyakorolt hatása, nem hihetetlen, láttál-e már testközelből felvizesedett alkoholistát, akit kb az ital tart életben?

A májad hamar elvesztheted, erre sok ember nem is gondol 30-40 évesen, aztán valami oknál fogva májfunkciókat vizsgálnak, akkor jön a koppanás.

Ne nagyon legyél büszke arra hogy mennyit csapsz le, ha nekem elég hetente 3-4 sör, akkor neked is.

2022. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#

Egyáltalán nem tartom büszkeségnek, mivel én szeretném hogy fél liter/nap járjon már egy kis kellemes bódultsággal.

2022. dec. 26. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért én elég sokszor hallottam már látványosan részeg emberektől, hogy ők bizony józanok.
2022. dec. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, fog az majd bódítani rendesen, mikor elviszi a májadat az életeddel együtt.
2022. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is így jártam a borral, ráuntam hogy egy este alatt 2 liter sem csap meg nagyon, töményezésbe meg nem akarok átmenni szóval inkább ritkábban iszom, utóbbi kicsapongós időszakban majdnem mindennapiról a heti 1-2 alkalom felé
2022. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az pedig tényleg rengeteg. Nekem ilyen töményből a fél üveg padlóra küld 2 deci körül, likőrből 5-6 decis üveg elég, borból is 1 üveg elég. Bár a bor néha kicsit kevés és előtte 1 sör még befigyelhet. Ez a normális, nálam 13 éven át ez volt a mérték és nem változott.
2022. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem iszom rövidet, de 10 sör nem okoz gondot. Mondjuk most lehet, hogy kivételt teszek...
2022. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!