Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pezsgő mellé igyak mást?

Pezsgő mellé igyak mást?

Figyelt kérdés
Borra/sörre gondoltam, töményre semmiképpen. Nem ittam még különösebben alkoholos italokat(pár kortyot leszámítva, de az annyi, mintha meg sem kóstoltam volna), ma lenne az első. Nem akarok másnapos sem lenni, be sem akarok rúgni, éppen csak kedv legyen. Mondták apámék, hogy a pezsgőt nem mindenki bírja, van aki hamar berúg tőle, van aki meg kihányja(kezdők). Azt tudom, hogy kell melléje enni(ha van lehetőség, akkor zsírosat) és inni vizet. Szűk baráti társaság leszünk, de még senki sem ivott különösebben. Van itthon egy pezsgő, csak nem tudom, igyunk-e azt vagy inkább bort vagy sört. 17/f
2022. dec. 31. 14:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy tudomásom szerint a pezsgő mással nagyon üt.
2022. dec. 31. 14:09
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ne keverjétek, mert rossz első tapasztalat lesz.
2022. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha kellően fegyelmezettek vagytok, akkor csak egyfélét igyatok, abból is nagyon keveset, pl. 1/2 decit. A szénsav tartalmú italok (pezsgő, sör) azért veszélyesek, mert a szén-dioxid értágító hatású, már a szájüregben megindul az alkohol felszívódása a vérbe, a gyomorban pedig fokozott. Emiatt a májban is gyorsan keletkezik a mérgező acetaldehid, ami a kábulatot, szédülést, stb., átmeneti eszmélet vesztést okozhatja. Nagy a különbség az egyéni érzékenységben.

Bort csak akkor igyatok, ha valóban nagyon jó a bor (ezek ára meglehetősen magas, de a buké megtapasztalása miatt megéri), a mennyiségi korlátot itt is érdemes betartani.

2022. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Jó tanács ha nem akartok másnaposok lenni hánnyatok mielőtt hazamentek/ lefekszetek és akkor könnyebb lesz reggel
2022. dec. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pezsgőt tényleg nem érdemes keverni más alkoholos itallal.

Igyatok sört,bort éjfélkor egy korty pezsgő abból nem lehet baj.

2022. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk alszunk, mivel éjjel lehetetlen taxit hívni. Arra gondoltam, hogy iszunk bort, van itthon nem olcsó is, isszuk azt.
2022. dec. 31. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
jégert
2022. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi régen pezsgőt ittunk energia itallal még passzolt is mert szénsavas mind2 stb...Azt hittem ütős lesz de meg sem éreztem pedig megittam 1,5 litert! Mert az energia ital pörget az alkohol meg tompít és azt mondták a 2 ha üti egymást akkor beállunk tőle de nem éreztem komolyabban! Pezsgőt alapból utálom amúgy a bort is
2022. dec. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!