Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikor kerül valaki alkoholmérg...

Mikor kerül valaki alkoholmérgezéssel kórházba és mikor van csak szimplán "blackout"?

Figyelt kérdés
Most akkor a kettő ugyanaz csak az egyiket nem kezelik kórházban? Vagy a "blackout" nem alkoholmérgezés? Akkor hogyan isszák le magukat ájulásik az emberek anélkül hogy kórházba kerülnének alkoholmárgezéssel?
2023. jan. 12. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha beviszik.
2023. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholnak van egy "átfutási" ideje, nem azonnal hat ugye. Apám amikor bevitték a detoxba az orvos szerint gyakorlatilag kómában volt.
2023. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Alkoholmérgezéssel nagyon ritkán kerülnek emberek kórházba. Nagyon nehéz annyi alkoholt meginni, hogy ez fennálljon. Szinte csak úgy lehet, ha menőzésből lehúz egy üveg töményet valaki, aki már eleve részeg.

Kórházba, a detoxba inkább azért szoktak az emberek kerülni, mert rossz helyen lesznek túl részegek. Ha otthon teszi ezt valaki, akkor max elalszik a fotelben, vagy a padlón. Ha ugyanezt egyedül és az utcán csinálja, ott alszik el, akkor esélyes, hogy valaki mentőt hívjon hozzá, azok meg jobb híján beviszik a detoxba.

2023. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én csak TV-ből meg hírekből hallok alkoholmérgezésről, pedig nekem is problémám volt az ivás mértékével, ha volt előttem egymás után nyomtam lefelé, utána csak hányni keltem fel.

Olyanokat csináltam hogy 2 órán belül, volt hogy "szinte" üres gyomorra 6-7doboz 5%os dreher, meg közötte több 3-6cl 50es pálinka.

Állni nem bírtam, négykézláb tudtam közlekedni a nappaliba, úgy forgott a környezetem, utána eldőltem és elaludtam, nem emlékeztem rá mit keresek a járólapon.

2023. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk az utcán ájul be, akkor beviszik a mentők.
2023. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eszméletlen részegeket életveszélyes állapotnak minősítik, és beviszik a detoxba.

A kezelés lehet csak megfigyelésből áll, ha az illető kijózanodik, és aláírja a számlát elengedik.

Azért veszélyes az eszméletlen részegség, mert előfordul, hogy hanyatt feküdve, eszméletlen állapotban kezd hányni a részeg, ami már közvetlen életveszélyt jelent.

A kezelés többnyire annyiból áll, hogy nem háton fektetve várják, hogy józanodjon (stabil oldalt fektetés)

2023. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Ha valaki mentőt hív hozzá.
2023. febr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!