Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért néznek le ha nem akarok...

Miért néznek le ha nem akarok inni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje fontolgatom hogy teljesen leteszem az italt mert rájöttem hogy abszolút nem ad semmit. Berugok, kicsit jobb kedvem van, ha túliszom magam már aznap este kijön, de ha nem akkor meg másnap végig rossz közérzet gyötör meg néha fejfájás. Én ebben nemtalálok semmi pozitívat, de negatívat annál inkább.

Na azt leszögezém hogy nem vagyok egy nagy ivó, csak hétvégente ittam mindig is, mostanában meg még ritkábban mert az a régi baráti körből mindenki másfele van és ha 2 havonta velük összejövök akkor van komolyabb ivás. A mostani társaságom akivel heti szinten kijárok, velük ritkán iszok és ilyenkor beszólogatnak néha hogy beteg vagyok-e, miért nem iszol, meg hasonlók. Sokszor már ki se megyek, ilyenkor meg a bátyám szól be hogy antiszociális vagyok. Válaszul mondom neki, hogy majd ha az a régi társaság itthon lesz akkor megyek velük minden felé, emezekkel elég kéthetente találkoznom, úgyis minden hétvégén ugyanazokat látom ugyanazon a helyen. De nem tartom magam antiszocnak, igazából magányos is vagyok mert a régi barátaim már mind jegyben járnak vagy házasok, én meg még sehol sem tartok ezen a téren.

Na de úgyveszem észre nagyon elkanyarodtam a témától, csak gondoltam kifejtem bővebben.



2023. jan. 15. 01:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel foglalkozni, ha nem akarsz inni, akkor semmiképp se kéne rád eröltetniük.

Egyébként biztos az zavarja öket, hogy ök meg innának és van, hogy olyan kínos, amikor van 1 ember, aki full józan, de akkor se kéne beleszólniuk.

Egyébként, ha nem akarsz rossz tapasztalatokat a piával akkor legyen egy limit, hogy mennyit iszol, iszol 1-2 sört jobb kedved lesz, de nem leszel se full részeg, se másnapos, nem baj, ha kijön.

(Ha begubózol, nem próbálsz ismerkedni, úgy nehéz találni bárkit is)

2023. jan. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

El kell járni, mert a társaság jó, (már nem minőségileg értem, hanem általánosságban, jó kikapcsolódni egy kicsit)

de kicsit "erősebben kell jelen lenni" nem nagyon tudom ezt másképp megfogalmazni, kicsit dominánsabbnak, megkérdőjelezhetetlenebbnek kell lenni.

Egy társaságban a tisztelet is fontos, ha döntesz valahogy, vagy valamilyen, azt tisztelniük kell.

Ezt, pedig el kell érned!

Te is tiszteled azt, aki iszik, mármint a döntését, hogy iszik, és nem kezded el lebeszélni róla.

Ugyanez fordítva is elvárható!

Ha megkérdezik, miért nem iszol, egyszerűen lehet azt mondani, hogy azért, mert így döntöttem. Mi a problémád ezzel?

Picit rá kell világítani, mennyire semmi közük az ilyen döntéseidhez.

Szerintem ez ezen múlik.

Nem durván, nem tiszteletlenül... nem akarok nagy szavakat használni, meg a kommersz klisékre kitérni, hogy (mera hüjék szerint buz1vagy ha nemiszol...)

ez szerintem egy tudatállapot, amihez kell egy higgadt határozottság, érettség, ami egy kicsit dominánsabb jelenlétet okoz.

Idővel észre fogod venni, hogy csak azt akarják befolyásolni, aki befolyásolható.

Nekem is volt amikor nem ittam, általában senki nem szólt meg érte, ha akadt néha 1-1 ember, egy nézésembe benne volt az, hogy 2 másodperc után átgondolta, mennyire akar belém állni.


A másik, magam példájából merítve, szerezz szövetségeseket.

A bátyád már ott van. Még 1-2 ember, akik tiszteletbe tartják a döntésedet.

1-1 fél mondattal néha elejted, hogy mennyire tiszteletlen, neveletlen dolognak tartod ezt a pia tukmálást, elég nagy vagy hozzá, hogy tudjál saját döntéseket hozni.

Ez is meghozza idővel a hatását, mert tuti, hogy lesz aki ezt tovább adja, így egyre több embernek nyílik majd fel a szeme.

És mikor többen lesznek azok akik elfogadnak, már az lesz ciki, aki beszólogat.

2023. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1: köszönöm a választ, szerintem is valami ilyesmi van a dologban. A zárójeles mondattal is egyetértek, úgy valóban nehéz találni bárkit is. De ha én nem szeretnék elmenni a helyi bárba ahol hétvégéről hétvégére ugyanazokkal az arcokkal szembesülök az is begubózás? Ha van valami koncert vagy nagyobb esemény akkor persze megyek de ez nem rendszeresen van.
2023. jan. 15. 12:05
 4/5 A kérdező kommentje:

2: köszönöm, van igazság abban amit irsz. De nem gondolomám hogy határozatlan vagyok mikor kijelentem hogy ma nem iszok. Az elején volt jellemző a beszólogatás, mostmár fel se hozzák. Volt hogy erőltették “na csak egyet” meg ilyenek de nem engedtem, ha nem akkor nem.

A másik részhez meg annyit hogy nemfogok vitát nyitni senkivel hogy ki mennyit iszik. Ha annyira ráér valaki hogy más alkoholfogyasztásával foglalkozzon akkor felőlem sorolhatja. Ha magától nem jött még rá hogy ez a méreg nélkül egészségesebb marad az emberi szervezet akkor felesleges is érvelnem mert aki akar az talál kibúvót hogy igyon.

2023. jan. 15. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azt kell mondanod, hogy ma nem iszok, hanem hogy figyeljetek, én a társaság miatt jöttem el, és ezentúl nem fogok alkoholt inni, mert számomra semmit sem ad.

Ha ez valakinek kevés, vagy negatívan kommentálják, akkor pedig rossz társaságban vagy, és többet nem kell menned.

Én amúgy kifejezetten szeretek inni, mert jól esik, és lelazít, másnap is alig van ha alszok rendesen, de semmi közöm más italozási szokásaihoz, és nem is firtatom ezt. Mindenki úgy érzi jól magát, ahogyan kedve tartja.

2023. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!