Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől van az hogy már nem...

Mitől van az hogy már nem bírom a piát?

Figyelt kérdés
2 ève hétvégente megittam 6-8 litert sörből simán lement 3 hete hogy már szinte alig bírom meginni a 4 litert tegnap is lehúztam azt a keveset már jött kifelé amin meglepődtem hiszen ezelőtt 6 liternèl se volt ilyen maximum kidőltem és egy jót aludtam olyan mintha a gyomrom már nem bírná és inkább kidobja

2023. jan. 15. 10:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Én 6 éve iszogatok és 1 sört megérzek, évekkel ezelőtt 3 sör után kezdtem el érezni valamit. Bár nem írod hány éves vagy de öregszel te is. Olvastam viszont hogy a máriatövis tea nagyon jó a májnak úgyhogy majd ki akarom próbálni hátha visszahozza a régi énem.
2023. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
25 vagyok de nem is az hogy lerèszegedek kevesebbtől hanem érzem hogy a gyomrom nem kivànja és ha rá iszok jön kifelé
2023. jan. 15. 11:57
 3/22 anonim ***** válasza:
Védekező mehanizmus a gyomornál, így jelzi hogy túl sok méreganyag ment be és jó volna ha leállnál. Örülnöd kellene hogy bekapcsolt nálad, sokak figyelmen kívül hagyják és mélyebbre esnek.
2023. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én nem is akarom kínozni magam ha a szervezetem nem kívánja nem erőltetem tovább meg nem is hiányzik
2023. jan. 15. 12:06
 5/22 anonim ***** válasza:
Lehet már nem bírja a májad. Egy idő után normális hogy hamarabb beüt a pia az alkoholistáknál. A májad már nem a régi.
2023. jan. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Zsírosat egyél piálás előtt de utána kicsit várj, legyen a gyomrodban valami ami felszívja. Csak olyat egyél/igyál amit kívánsz meg szeretsz. Ivás közben és után pedig vizet igyál, főleg mielőtt lefekszel.
2023. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#5 nem az hogy a májam nem birná és hamarabb be lennèk rúgva mert nem voltam berugva éreztem a gyomrom nem bírta és rá ittam mèg akkor jött kifelé de berugva nem voltam ezért se értettem mikor máskor ez meg se kottyant
2023. jan. 17. 17:09
 8/22 A kérdező kommentje:
#6 igen ezt tudom viszont azzal hogy vízzel keverem a piát az a világ leghülyébb ötlete én inkább üdítőt kortyolok mellé az nem veszi el a hatását hisz pont az a lényege ha iszol akkor érezd hogy be lazulsz másnapos csak akkor vagyok ha keverem a sört valami töménnyel amúgy megihatok több litert is semmi másnap ha csak magába iszom
2023. jan. 17. 17:15
 9/22 A kérdező kommentje:
Tegnap tettem egy próbát lehúztam 6 litert és most semmi panasz nem volt lehet múltkor tele volt a gyomrom sokat ehettem
2023. jan. 22. 21:28
 10/22 anonim ***** válasza:

#5 vagyok, lehet még bírod valamennyire, de ez nem lesz így örökké, tönkre fog menni a májad, ha továbbra is ennyit iszol. És idő kérdése csak és fél liter sörtől is taccson leszel, akkor már csak a májátültetés segíthet, ami nem is olcsó és nincs minden orvosnál a fagyasztóban egy épp beültethető máj.



"What Is Reverse Tolerance to Alcohol?

Alcohol dependence or addiction may eventually cause something called reverse tolerance. Reverse tolerance occurs when the liver no longer produces the necessary enzymes to break down alcohol. Only those with liver damage will experience reverse tolerance.


Because the liver can no longer process alcohol, it causes individuals to become intoxicated more quickly. If someone who used to drink regularly develops a reverse tolerance, they will have a lower tolerance than someone who rarely ever drinks."


Forrás:

[link]

2023. jan. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!