Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell sokáig inni?

Hogyan kell sokáig inni?

Figyelt kérdés

Nem sűrűn alkoholizálok, más dolgokat szeretek, de néha azért jó a haverokkal beittasodni kicsit. Nekem állandó problémám, hogy ha iszok kettő véglet van:

1. Szép lassan iszogatunk, nem vadulunk és max 2 óra után én már a hányinger, szédülés határát súrolom és egyre csak vonzóbb a vízszintbe kerülés.

2. Spontán kijózanodok, mert elfelejtek inni vagy ilyesmi és utána már egyszerűen nem esik jól az alkohol, már alapból az izétől nem érzem túl jól magam. Ha esetleg sikerül vissza vinnem magam egy szintre, életbe lép az első pont.


Mit csinálok rosszul? Vagy csak egyszerűen nekem nem való az alkohol? Van-e egyáltalán erre valami pontbaszedett taktika, hogy hogyan is csinálják ezt a profik?

Megannyi kérdés...

Remélem kapok érdemi választ, 2 nap múlva pont lesz egy alkalmam kipróbálni az itteni tippeket, úgyhogy hajrá!



2023. jan. 19. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha töményt iszol, igyál hozzá vizet, nekem szokott segíteni azon, hogy ne legyen képszakadás vagy hányinger, magas alkoholos befolyásoltság, de még nem is józanított ki annyira. Ha táncolós helyre mész, ott meg kiizzadod az alkoholt, ha viszonylag többet iszol.
2023. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Sokaknak be jön az, ha előtte eszik, nyilván üres gyomorra sokkal rosszabb inni. Közbe is lehet enni kisebb rágcsát, hogy némileg felszívja az alkoholt.
2023. jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rád úgy hat az alkohol, fölösleges azon erőlködni, hogy ne úgy legyen, az jelentős részben adottság.

Vannak persze apró trükkök, az ivászat előtt eszik az ember, lehetőleg valami zsírosat, hogy az alkohol a zsírlebontással is el legyen foglalva, ne telepedjen be azonnal unatkozva a májba, várva a lebontást.

Ivászat közben is lehet nassolni valamit, de hatalmas változásokra nem érdemes számítani... lehet nem 2 óra múltán jön a hányinger, hanem később, akkor már jobb a másik verzió, időben abba hagyni az ivást.

Azt kell elfogadni, hogy az alkoholt nem egyformán bírják az emberek, és nem is egyformán hat rájuk, akinél rosszullétet okoz, jobb időben leállni, nem hiszem, hogy nagy jelentősége van, hogy kettő, vagy három óra múlva jön az a rosszullét.

2023. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy csak az utolsót nem kellett volna meginni😃 Kerüld el a lerészegedést, a 2-es verziót alkalmazd még több tudatossággal. Bátran, akár többször is mondj nemet a következő italra.
2023. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl szilveszterkor délután 6-tól hajnal 3-ig megittam 9 sört. Óránként egyet, mást nem. Pont jól szinten tartott, persze a végére azért befáradtam már. Ettem is közben.
2023. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak egyfélét igyál mindig. A sörözgetéssel pl. jól szintén lehet tartani magadat egész este, ha mozogsz, eszel. De amint ráiszol egy rövidet, vége, akkor el lehet veszíteni a fonalat.

Ugyanígy lehet vodkanarancsozni is egész este, vagy whiskeyt inni, ha azt szereted, csak figyelni kell nehogy elfogadd ha mással is kínálnak.

2023. jan. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
általában két liter bor és egy sör már kiüt, de ez a szilveszter olyan volt, hogy valamiért nem tudtam berúgni. az ijesztő az, hogy ezt 3 másik embertől is hallottam eddig hogy ugyanígy jártak. szóval éjfélig elfogyott a bor háromnegyede. megtartottuk a koccintást éjfélben pezsgővel. utána visszavonultam és ittam a bor maradékát, másfél deci kommersz töményet, egyszer még kimentem ráhúztam a pezsgősüvegre, és egy doboz sört, majd ezután 3 óra magasságában nem túl kiütve ledőltem, de olyan 5 és fél óra múlva már talpon voltam. máskor értelemszerűen sokkal kevesebbtől is jobban offon, és másnapos tünetek, ami itt hiányzott. meglepő dolgok történnek néha
2023. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!