Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Házi borom miért lett ilyen...

Házi borom miért lett ilyen savanyú ízű? 100l Pár éve háztájiba csinálok bort de ennyire savanykás sosem lett. Szaszla,oportó,zala gyöngye,noah,4fajtát dobtam a darállóba . 16 cukor fokosan.

Figyelt kérdés

21 cukor fokra felhoztam kristály cukorral szépen le is forrt.

Eddig ihatóbbak voltak sokkal az ez elötti éves alkotásaim.

Most száraz nyár volt néha locsoltam is .

2022 szüretkor 16 cukorfok

2021 ben 17 volt

Hol lehet a hiba ?

(3éve úgy költöztünk ide hogy idősebb szőlő volt ültetve .)



Régebben szölőhegyemen kék frankos, shardone szölőből 18-19 cukor fokokat kihoztam szüretkor.


Lehetséges hogy ez az ide ültetett szőlő ilyen savanykás eredetileg is?

Mit tehetnék hogy édesebb ízű legyen?



#Oporto #Szaszla #Zala gyöngye
2023. jan. 20. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Próbálkozz egy kisebb részét szénsavas mésszel kezelni. Ez persze az "édessségen" nem változtat. Ilyenkor a mérgező etilénglikolt (fagyálló) szokták kis adagban hozzá keverni, de ezt nem ajánlom.
2023. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2023. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kaptunk valahonnan egy nagyon savanyú bort, máshonnan meg egy nagyon édeset. Mindkettő ihatatlan volt, de aztán összeöntöttük a kettőt, és az eredmény kiváló lett.
2023. jan. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Forralt bornak a legjobb.
2023. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy levegőt kapott a borod? Az ecetesedést olyan baktériumok okozzák, amik oxigént igényelnek. Ha a bor darabon áll, akkor beindulhat a folyamat.
2023. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel egyébként extrém magas cukorfokokról hallottam mindenhonnan. Olyan esetek fordultak elő, hogy már a mérhetetlen tartományba esett. Ha nálad alacsony volt, akkor valószínűleg túl sokat hagytál a szőlőre, a normál mennyiségnek akár a dupláját, és a tőkék nem tudták beérlelni. Ilyen mennyiségnél nyugodtan meg lehet tenni, hogy kicsivel fürtzáródás előtt megritkítod a fürtöket, ha túl sok van.
2023. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6 azt hiszem ha ez lesz a gond .... mániám rég óta egy tökére túl sok termő vesszőt hagyni.

Mind1 jövőre meg próbálom kevesebb vesszőt hagyni .

Betegségeket stb permetezéssel sikerült meg előznöm de úgy tűnik sokkal nagyobb figyelmet igényel a dolog.

(Nem gondoltam volna hogy a sok fürt szám okozhat ilyen problémát

2023. jan. 21. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!