Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholmentes sörnél ( max....

Alkoholmentes sörnél ( max. 0.5% ) mit jelent? Nagy valószínűséggel decinként el is érheti ezt az alkohol %-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

pánikbetegségem miatt nyugtatót szedek. Frontin 0.25mg-ból napi 4 szemet.

27 éves férfi vagyok.


Arra gondoltam időnként maximum 1 doboz alkoholmentes sört meginnék, de fokozott gyomorsav túltengésem miatt a gyümölcsös változatok szóba sem jöhetnek. Egyedül a Dreher 24h ami nem okozna savtermelődést.


Ilyen mennyiségben fogyasztva, ha egy dobozzal megiszom belőle az garantált 2.5 gramm ( 0.5 dl x 0.5% ) alkohol bevitelt jelentene?


Vagy a max. 0.5% azt jelentheti, hogy az átlag alkoholtartalom ezekben a sörökben inkább ilyen 0.3-0.4% körül lehet?


Köszönöm előre is a segítségeteket!


27/F



2023. febr. 14. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Szia nyugodtan megihatod jogilag, ha alkoholmentes akkor az alkohol mentes, ha meg aggódsz a gyógyszer miatt beszedés után pár órával idd meg, de nem hiszem hogy 0.25mg+minimális akoholtól bármi bajod lenne. Sajnos sokan direktben ráisznak a te nyugtató mennyiséged sokszorosára töményeket.
2023. febr. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

szia! azt hiszem, hogy nem fogsz nekem hinni, de amit most írok nagyon komoly. Múlt hétszerda estétől csütörtök estig 7 üveg bort ittam meg 3x2.25 liter pepsivel hígitva, 2 üveg sört, 3x0.5cl jom beamet. Naponta 9x0.5mg-ot szedek, vérnyomás csökkentővel együtt. 3 napig nagyon szarul voltam utána, főleg a gyomrom, mert enni nem bírtam de még élek és kb. hetente egyszer ezt megcsinálom, már több, mint 10 éve. Nem tudom mennyi időm lehet még így hátra erről már tettem is fel kérdést de látod még élek. Szóval ne parázz rá semmi bajod nem lesz.

30f

2023. febr. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

#1

A kérdező 1 mg xanaxot tol naponta,csak elosztva.


Viszont én nem söröznék rá.

Mert először alkohol mentes aztán sima sör majd bor végül tömény

Mert tök jól érzed magad

De töménynél már üt rendesen

Én toltam reggel 6 tól délután 3 ig 3 mg-ot,5 től meg 5-7 deci töményt (vodka,wiskhy,konyak,attól függ mi volt itthon)

Egyszer a padlón ébredtem a konyhában a szemetes mellet…

Akkor mondtam,hogy ok ennyi volt.

Bocs a sztoriért csak gondoltam megosztom

2023. febr. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

A gyomorban 100-szor több, százszor erősebb sav van, mint ami egy gyümölcsös sörben van. Nem hinném, hogy a savtartalma csinál refluxot. Annak valami más oka van.

Úgyhogy én mindenképpen inkább ilyen irányba indulnék el, hogy a 0,0%-os sörök közül melyik ízlik, próbálgasd melyik jön be, (nem ismerem őket hány féle van) .

2023. febr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Alkoholmentes sörnél ( max. 0.5% ) mit jelent?"

Hogy nem teljesen alkoholmentes. Lehet benne nagyon kevés maradék alkohol, de maximum fél százalék.


"Nagy valószínűséggel decinként el is érheti ezt az alkohol %-ot?"

A százalék egy relatív mérték, nem értelmezhető az, hogy "decinként". Bármekkora mennyiség elérheti a 0,5% alkoholtartalmat, 1 cl meg 5 liter is. A valószínűségi eloszlásról nincs információ, így erről elég nehéz lenne értekezni. Annyi a garantált, hogy 0,5%-nál nem lehet benne több, csak kevesebb.


"fokozott gyomorsav túltengésem miatt a gyümölcsös változatok szóba sem jöhetnek. Egyedül a Dreher 24h ami nem okozna savtermelődést."

Szerintem nem a Dreher 24 az egyetlen alkolohmentes, nem gyümölcsös sör. Elég nagy választék van a piacon, ha egy átlag élelmiszerboltban nem is.


"Ilyen mennyiségben fogyasztva, ha egy dobozzal megiszom belőle az garantált 2.5 gramm ( 0.5 dl x 0.5% ) alkohol bevitelt jelentene?"

Nem, abszolút nem garantált, ez csak a maximuma a lehetségesnek. Ennél lehet kevesebb is.


"Vagy a max. 0.5% azt jelentheti, hogy az átlag alkoholtartalom ezekben a sörökben inkább ilyen 0.3-0.4% körül lehet?"

Arról nem közölt a gyártó információkat, hogy mi a valószínűségi eloszlása az alkoholtartalomnak. Valószínűleg kevesebb, mint a megadott maximális érték, de nem lehet tudni mennyivel.

2023. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Az Élelmiszerkönyv +-0,5 százalék eltérést enged a valós és a dobozra írt alkoholtartalom között. Ezért lehet az, hogy az alkoholmentes, 0 százalékos sörben akár lehet 0,5 százalék alkoholtartalom is. De nem biztos, hogy van is benne ennyi.
2023. febr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2023. febr. 14. 23:14
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem lesz semmi bajod, én is alkoholmenteset iszok (amire rá van írva, hogy kevesebb, mint 0.5%), ami után gyakran vezetek is. Sokszor szondáztattak, de mindig nullát fújtam. Viszont a szennyvíz ízű Dreher24 helyett én a Karlskrone söröket ajánlom. Aldiban lehet kapni, a világoszöld az alkoholmentes, alkoholfrei felirat van rajta.
2023. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Phoney ***** válasza:
46%
Azért lehet 0,5% alattit alkoholmentesnek címkézni, mert annak már semmilyen egészségügyi jelentősége nincsen, egyszerűen nem tud egyszerre "elég" felszívódni belőle, hogy bármilyen problémát okozzon. Minden más erjesztett élelmiszerben is legálisan előfordulhat ennyi alkohol (pl. kelt tészák, savanyított ételek, erjesztett tejtermékek).
2023. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as hozzászóló most látom az írásod.

A mai naptól pont a Karlskrone-t kezdtem el inni, és valóban sokkal jobb ízre is! :)

2023. febr. 15. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!