Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha vki megiszik 1 üveg bort...

Ha vki megiszik 1 üveg bort vagy 2 deci vodkát vagy 4 doboz sört mennyire fogja magát bódultnak érezni és a gondolkodása tiszta marad?

Figyelt kérdés

2023. febr. 28. 23:50
A kérdező szavazást indított:
Enyhe bódultságot fog érezni
Bódultnak fogja magát érezni
Erős bódultságot fog érezni de még nem részegedik le
Már lerészegedik ennyitől
23 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ember annyi reakció.Van aki alig érzi meg a két deci vodkát..stb.és van aki kifekszik tőle.
2023. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csudajó kedvem lenne.
2023. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően testsúlyhoz lehet mérni, illetve az se mindegy, hogy a szervezeted hogyan bontja le (ázsiaiak pl genetikailag hiányosak, és nagyon könnyen berúgnak), esetleg van-e lassító tényező (teli gyomor pl.. üres gyomorra letolni piát az veszélyes, sokkal hamarabb a véréramba kerül a cucc)


Szóval nem igazán lehet meghatározni így általánosságban, túl tág lenne a skála. Saját határaimat tudom.


Én 90kg vagyok. 0,75 l bor egyszerre az már erős berúgás. Pill, beírom kalkulátorba:

0,91‰ lenne a maximum. 0.70‰ fölé nem szoktam menni, mert az már nem a szórakoztató rész. Tehát ideális esetben úgy néz ki, hogy fél literrel elérem a kívánt szintet. Utána óránként 125ml borral tudom tartani a 0,70‰-et.

2023. márc. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Óránként 1,2 deci bor? Az nevetségesen kevés. Még ittasnak sem érezném magamat
2023. márc. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-as, a válasz többi részét is sikerült felfogni? Segítek a lényeggel: testsúly függő!
2023. márc. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
46%
Attól függ hogy mennyire van hozzászokva.
2023. márc. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ennyitől jól be lehet állni,még aki bírja a piát az is.
2023. márc. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a 85 kilómmal ha ivós estet tartunk, akkor pont egy üveg bort szoktam meginni. És bebódulok tőle tisztességgel. Nyilván függ attól is mennyi idő alatt iszom meg, meg ettem-e előtte vmit, de minden esetre a lényeg hogy épp elég. Többtől már teljesen matton vagyok.

A tavalyi nyarat végigpiáltuk, szóval kb hozzászoktam, nyár végére érezhetően jobban bírtam, mint nyár elején. De azért ugyanúgy bebsztam tőle.


Nyilván az 55 kiló sfeleségem már 3-4 deci bortól is fejreáll.

2023. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7


A kérdező szerintem az italok vagylagos elfogyasztását kérdezi.Nem mindet egyszerre.Tehát vagy 4 sör vagy 2 deci vodka vagy egy üveg bor.

2023. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdés azt sugallja, hogy kezdő ivóról lehet szó. (Ha így van, szerintem sok egy alkalomra 2 dl vodka/4 doboz sör/1 üveg bor). Én anno 1-2 sörrel kezdtem, és már attól is becsíptem.


Van több faktor még, ami számít, az egyik leglényegesebb, mennyi idő alatt? Én egy hosszú este, éjszaka során (mondjuk 8 óra) megiszok pár felest+egy üveg bort fröccsként, amitől kicsit spicces leszek. Ha 1-2 órán belül csúszna ez le, valószínűleg rosszul lennék/nagyon berúgnék.

2023. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!