Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik szőlőfajtából készül...

Melyik szőlőfajtából készül pont olyan ízű bor, mint amilyen a Sió szőlőleve?

Figyelt kérdés
Háztól kaptunk, címke nélkül, így nem tudom a nevét, és megkérdezni sem tudom, mert régebbi bor volt már, de annyira ízlett, hogy sajnálnám, ha nem tudnám meg.

2023. ápr. 16. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Semelyikből.
2023. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Hát egy borosüvegbe töltött Sió szőlőlé íze az pont olyan mint a Sió szőlőlének.
2023. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez viszont bor volt, nem szőlőlé. Viszont nagyon ízlett, és szeretném célirányosan keresni.
2023. ápr. 16. 23:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mukotályos?
2023. ápr. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"megkérdezni sem tudom, mert régebbi bor volt már"

Nagyapám gondolkozás nélkül meg tudta mondani, milyen fajta szőlőből készítette a bort 20 évvel ezelőtt.

"Amiből a tavalyit"

Ergo, legfeljebb attól van némi esélyed választ kapni, aki a bort készítette, ő tudja, miből, és hogyan.

A tippem az, hogy aromát használt, a must az erjedés során olyan változásokon megy át, hogy az plusz beavatkozás nélkül nem lesz "Sió szőlőlé" ízű

2023. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
A bor nem szőlőlé ízű. Én is arra szavazok, hogy aroma volt benne.
2023. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig én is csak egyetlen olyan borral találkoztam, amely konkrétan szőlőlé ízű lett volna: pár éve az egyik Szépasszony-völgyi pincében kóstolt muskotályos az pont ilyen volt. Mintha egy az egyben alkohollal dúsított szőlőlevet ittam volna. Azt persze nem tudom, hogy alapból ilyen, vagy aromával pancsolták, minden esetre nekem ízlett. Hozzáteszem: nem vagyok egy nagy borivó...
2023. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aroma volt abban, meg abban is, amit a kérdező ivott! Amúgy OK, pancsolás nyilván onnan, ahonnan én nézem, de ha onnan nézem, hogy úgy általában sokak hogy viszonyulnak a borhoz, hogy keverik kólával vagy egyéb dolgokkal, hát onnan nézve, hogy épp aromával van keverve, oly mindegy!
2023. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!