Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vihetek-e mint 18 éves alatti...

Vihetek-e mint 18 éves alatti alkoholt ajándékba? Ha nem fogyasztom és nem is arra van szánva és nem is 18 alattinak szánom adni, lehet-e ez baj pl a határon/ha megállítanak amíg nálam van?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 29. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hogy te ajándékként adod valakinek, azt senki nem ellenőrzi. De megvásárolni nem tudod, csak mert azt mondod hogy ajándékba lesz.
2023. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Határon azért az embert nem állítják meg gyakran és nagyon ritkán nyittatják ki a csomagtartót. De eleve 18 alatt nem tudsz külföldön vezetni se, hiába van jogsit. Szóval lesz veled egy felnőtt amikor mész és senki se tudja, hogy te viszed vagy ő.


Másrészt: gondolj bele, egy csomószor amikor a szülők mennek vendégségbe odanyomják a kisgyermekük kezébe az ajándékzacskót, hogy majd ő adja át a ház úrának, mondván decuki. Őt se tartoztassa le a rendőr :D

2023. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Vihetsz. A határ nem tudom hogy jön ide.
2023. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Vásárolni Magyarországon szabályosan nem tudsz 18 alatt, más országokban ettől eltérhet a szabályozás. A határon a schengeni övezeten belül nem nézik. Ha meg azon kívülről jössz, akkor 17 év a korhatár. Kilépéskor az adott ország szabályai az irányadóak.
2023. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mo-n nem vehetsz, ugyanis nem tudod bizonyítani, hogy nem te fogyasztod.


Hogyha pl Svájcba jössz, itt 16 év felett pl sört vehetnél, de bort 18 év felett.

2023. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt szerintem nem az volt a kérdés, hogy vehet-e, hanem hogy ha nála van a határon, akkor mit fognak szólni hozzá. Mondjuk 18 év alatt kísérő nélkül eleve kell szülői hozzájárulás a határátlépésről.


Másfelől én úgy tudom, hogy 18 év alatt nem VÁSÁROLHATSZ, de fogyasztani FOGYASZTHATSZ és így gondolom lehet nálad is alkohol. De javítsatok ki, ha nem így van.

2023. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!