Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért gondolják azt többen,...

Miért gondolják azt többen, hogy aki azt írja hogy 18 éves kora előtt csak szülői felügyelettel ivott alkoholt, az álszent vagy kamuzik?

Figyelt kérdés
A mi családunkban sosem tiltották, megkóstolhattuk nagyjából 13 éves korunkban. Korábban is, de én élébken emlékszem, hogy nem ízlett, és nem értettem, miért isszák a felnőttek.
2020. máj. 4. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Nekem most se ízlik 😃 a hatása a lényeg.


Amúgy nyilván magukból, a saját helyzetükből indulnak ki. Annyira más tud lenni egy-egy család, hogy sok ember el sem tudja képzelni a másikat...

2020. máj. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, mert az én családom is hasonlóan állt hozzá, de tényleg nem ez az általános, hanem a sunnyogás, mert a szülőkkel nem lehet megbeszélni, vagy lehet de így izgalmasabb stb és inkább ez jellemző a fiatalokra, akik nem látnak túl ezen. Én is megkóstolhattam bármit 14 évesen, semmi nem ízlett, csak 16 éves koromban szerettem meg de akkor is HA nem otthon ittam akkor előre megmondtam a szüleimnek hogy inni fogok, ők meg csak jótanácsokat adtak. Aki akar úgyis iszik, a tiltással csak azt érik el a szülők, hogy a gyerek nem mer majd velük beszélni róla
2020. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én szülői felügyelet nélkül ittam 18 ellőtt :D de nekem is hagyták hogy megkóstoljam fiatalabb koromban.
2020. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én baráti körben simán láttam erre példát, szóval elhiszem. Nem gyakori, de ettől még létező jelenség. A szóban forgó barátnőm felnőttként se lett nagy alkoholizálós, negyedévente megiszik egy cidert vagy egy koktélt társaságban, egyébként sose kapott rá, anélkül is remekül szórakozik.
2020. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért gyanakszom sokszor, mert az én elég kiterjedt baráti körömben ez nem volt jellemző. Olyan sok volt aki nem szeretett inni, de annak más oka volt, vagy volt valami saját egyéni gondja az alkohollal, pl alkoholista családtag, vagy nem szerette az ízét. Ők általában szülőkkel sem ittak, és vagy 18 után sem kezdték el, vagy valamikor 17 éves koruk körül megtalálták azt az egy féle alkoholra egyáltalán nem emlékeztető szirupos likőrt amit meg tudtak inni, és onnantól olyat hoztak maguknak. De semmiképpen sem a 18 volt a nagy fordulópontjuk. Olyat aki 18 éves koráig nem ivott de utána igen, csak azért mert az a törvény egyet ismertem.

Nem mondom hogy mindenki kamuzik aki ezt állítja, de itt gyakorin gyanúsan sokszor megjelenik, általában olyan kérdések alatt ahol egy teljesen átlagos alkoholfogyasztású idősebb (16+) kamaszt szidalmaznak mert iszik, vagy anyukát kell győzködni hogy teljesen normális hogy nem engedi házibuliba/fesztiválra/koncertre menni, ott egy pár sört meginni a hasonló korú gyerekét.

2020. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tiltották a szüleim, és igazából nem igaz, hogy csak szülői felügyelettel ittam. Viszont mindig meg kellett mondanom, hogy hova megyek és kikkel leszek, ez még a mobiltelefonos idő előtt volt, hogy tudják, hol keressenek, ha valami baj van, pl. nem megyek haza. Aztán ha azt mondtam, hogy megyek az osztálytársakkal a sarki kocsmába, akkor nyilván tudták, hogy inni fogok. Sose szóltak érte. (Mondjuk soha nem is mentem részegen haza.)
2020. máj. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!