Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cseh,a belga,a német vagy...

A cseh,a belga,a német vagy az osztrák sör a legjobb(az osztrákok azért vannak mert nemzeti italuk)?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 07:19
A kérdező szavazást indított:
Cseh
Osztrák
Belga
Német
Egyik se
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ízlésekről nem vitatkozunk.
2023. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg nem érdemes ízlésről vitatkozni. Nekem egyértelmű hogy csakis a cseh vonal a nyerő, semmi más. De kinek mi...
2023. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Az osztrákok azért is lehetnek, mert hát ugye eleve tőlük ered az a világos lager sör típus, ami ma a világ sörfogyasztásának a 90%-a. Schwechatban fejlesztette ki az az Anton Dreher, aki később Pestre költözött.
2023. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Németeknek azon belül Bajorok kedvenc itala a Sör,
2023. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy milyen sört szeretsz. én pl. az IPA meg APA söröket szeretem, és igazából sem az osztrákok, sem a csehek, sem a németek nem igazán csinálnak ilyet, mert az brit találmány, és most is inkább náluk illetve az amerikaiaknál elterjedt, meg persze bárhol, ahol eleve nem volt olyan kiforrott sörkultúra, mint pl. nálunk, így az újhullámos sörfőzők mindennel kísérleteznek, nincsenek olyan tradicionális irányvonalak, mint pl. a lager. Szóval engem nem nagyon nyűgöznek le a német vagy cseh sörök, de ez nem jelenti azt, hogy nem jó.
2023. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem a nemzetiség alapján választok söröket, és mindegyikből vannak kedvenceim, konkrétan:


Svijany

Konrad

Stella Artois

Leffe

Beck’s

Gösser

Zipfer


És igen, bár a Dreher hivatalosan magyar sör, de az alapítója osztrák származású volt, abból pedig az IPA és a most megújult Gold a kedvenceim!

2023. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!