Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van itt hozzám hasonló alkesz?...

Van itt hozzám hasonló alkesz? Én már reggel 7-kor idegbeteg vagyok, ha még nem tudtam addig sört inni.

Figyelt kérdés

2023. júl. 6. 08:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát én nem,próbálj leszokni.
2023. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Persze, ott van például a teljes családod is.
2023. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk így egy páran.

Mennyi / mi a napi adagod?

2023. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A teljes családom antialkoholista, max néha isznak. A családból csak én vagyok alkesz, meg nagyapáim és apám unokaöccse voltak alkeszek, de ők már rég a föld alatt nyugszanak.
2023. júl. 6. 10:20
 5/13 A kérdező kommentje:
A napi adagom 4-5 sör, néha 6 sör, de reggelről már embert tudnék ölni, annyira kell a sör.
2023. júl. 6. 10:22
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Veszélyes játék, nálam is hasonló volt.

Meló után délután / este volt rendszeresítve a napi 4 sör, majd a Covid alatt jött a home office, meg a nagy ötlet, hogy miért ne szisszentenék már délelőtt egyet? Ebből az lett, hogy munkaidő végére elfogyott a 4 söröm, aztán ettem, aludtam 1 órát, majd este 7-kor ott ültem kijózanodva, bágyadtan pislogva, hogy akkor most mi legyen? És ekkor jött az újabb nagy ötlet, ami természetesen az újabb söröket jelentette.

Kb. 1-2 hétig tartott ez a reggeltől késő estig készenlét-állapot, ami aztán ki is rúgta rendesen a lábam alól a talajt. Szerencsére kellően besz@rtam ahhoz, hogy rájöjjek, ez sehova sem vezet, így végül abbahagytam az ivást.

Szóval nekem ez kellett, a reggeltől kezdődő sörözés ahhoz, hogy felnyíljon a szemem. Enélkül lehet, a mai napig kényelmesen iszogatnék esténként abban az önbecsapó tudatban, hogy valójában mennyire nincs semmi baj azzal, amit csinálok.

Idegbetegség? Persze, volt nálam is, és tudom, hogy ezt most még nehéz elhinni, de csak addig tartott, amíg piáltam. Nem viccelek, egészen elképesztő, hogy józanul mennyire másképp éli meg az ember a konfliktushelyzeteket.

Szóval, én nagyon nagyon bátorítalak arra, hogy tedd le a sört. És ez még az alkoholizmus azon fajtája, ami talán még önerőből is kezelhető, de ha segítség kell, az sem gyengeség.

Tegyél egy próbát!

2023. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Senior Séf ***** válasza:
100%
Hat sör kispályás alkeszra vall. Nekem az max mínusz tíz fokban, kísérőnek volt elég. Szerintem most állj le, amíg ilyen kevéssel beéred. Én 31 éve vagyok száraz alkesz, akkor álltam le, amikor már a jugók által becsempészett, 98%-os szeszt is megittam.
2023. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Avair2010 ***** válasza:
68%
Remélem, hogy ennyi még nem árt meg az egészségednek. Érdemes csökkentened. Amikor szomjas vagy, érdemes mást is innod, nemcsak olyat, amiben alkohol is van. Az üdítőket, energiaitalt például miért nem szereted? Jó ízőrk is vanmnak köztük. Egyébként meg a családodra fordítva szót: attól nem leszel büszkébb ember, hogy éppúgy hazavágod az egészségedet, mint ahogy a hozzátartoid tették/teszik. Nem muszály mindenáron azt csinálnod, amit ők. Attól, hogy a hozzátartozóid, még nem helyes, amit tesznek, hiába hiszed ezt. Keresgélj, és találni fogsz az életben más elfoglaltságot is! Másfelől még ez avéleményem a piálásról: nem old meg semmit se, viszont elront egy csomó más dolgot az életedben, és lehet, hogy kínszenvedés közepette fog megölni téged, ha így folytatod. Az meg a másik fele, hogy nem hiszem, hogy annyi sör megér neked is annyit, hogy aztán lehet, hogy olyan beteg leszel tőle, hogy egy életre szenvedni fogsz tőle. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy végleg semennyit ne igyál, de mit nyerhetsz azzal, amit eddig műveltél? Ezt a kérdést te is tedd fel magadnak!
2023. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Avair2010, nem bántásból , de neked ugye fogalmad sincs az alkoholizmusról?
2023. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TatyóKirály válasza:
0%
Sodi, te vagy az?
2023. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!