Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fagyasztóban megrepedhet a...

Fagyasztóban megrepedhet a Jägermeister üveg?

Figyelt kérdés

Balatonra vettem, rá van írva -18 fokon ajánlott. Tényleg jéghidegen a legjobb. De fagyóba sose raktam

Nem fagy szét az üvege? Át kéne önteni műanyag flakonba?

Köszönöm a valaszokat

Illetve mennyi időt lehet bent, mert olvastam hogy kásásodhat, mert ez a 35 fokos ital nem olyan erős.



2023. júl. 17. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fagy szét az üvege.Sok vendéglátó helyen bevett szokás hogy fagyasztóban tárolják és nem csak a Jägert.
2023. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Phoney ***** válasza:
100%

Üvegek a fagyon csak akkor repednek szét, ha tömbbé fagy a tartalmuk, és úgy alakul a fagyás iránya, hogy szétnyomja a jég. (Annyit nem töltenek szinte semmibe, hogy maga a térfogat nyomja szét, de hiába, ha a fölösleg már nem éri el az üres helyeket.)


Annyira valszeg egy fagyasztó sem hűt, hogy tömmbbé fagyjon a Jäger. Ha kásásra fagy, az nem baj, mert az nem tudja szétnyomni.

2023. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem...De -18 °C ..Szinte mindig szobahőmérsékleten fogyasztom.Úgy lehet érezni az ízét is.Azért ez a Jägermeister nem olyan sz*r ital,hogy csak jegelve lehetne meginni.Szerintem jéghidegen legfeljebb a pocsék töményeket ajánlott inni.
2023. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem reped meg, mert nem fagy meg benne a ital (a magas alkoholtartalom miatt) és nem nyomja szét.

Nekem mondjuk sima hűtőben is tök jó hideg, nem szoktam a fagyasztóba tenni.

Van, ahol egyébként a poharat teszik a fagyasztóba, amiben felszolgálják majd.

2023. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Szerintem meg.
2023. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A Jäger nem reped meg. Nagyon sokat tárolják fagyasztóban és semmi baja.

De nem minden üveg tehető fagyasztóba. És persze az is számít, hogy mi van benne.

2023. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Sokan szokták fagyasztóba tenni, még nem hallottam senkitől, hogy szétrepedt volna az üveg. Mondjuk nálunk most egy 37,5%-os fehér rum kásásra fagyott a nyaraláson (jó erős lett), szóval ha tudsz állítani a fagyasztón, akkor lehet, hogy érdemes nem a legmagasabb fokozatra állítani.
2023. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem megy szét az üveg. A flakon előbb fog. Amúgy nyilván fagyasztva ajánlott, mert egyébként meg borzasztó.
2023. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálam mindig a fagyóban van. Nem csak bulikázás előtt, hanem üzemszerűleg ott tárolva.

Sose lett semmi baja.

2023. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

"Nem...De -18 °C ..Szinte mindig szobahőmérsékleten fogyasztom."

Nézd, ha a -18 fokos Jägert beletöltöd a 28 fokos pohárba, szerinted hány fokos lesz?

2023. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!